Dereck Chisora: Boxer psychopat (životopis)

[adsenseyu1]

Dereck Chisora. Žije v Londýně, pochází ze Zimbabwe. Mezi současnými boxery patří k těm, na které se vcelku hodí označení psychopat. Posuďte sami.

Jednomu z Kličků vrazil facku, na druhého plivl

V profesionálním ringu je od roku 2007, největší extempore předvedl v únoru 2012, kdy se utkal o mistrovský pás federace WBC s ruským šampionem Vitalijem Kličkem. Při vážení jej počastoval políčkem, na jeho bratra, také boxerského mistra světa, při zahajovacím ceremoniálu plivl. To „nejlepší“ přišlo po zápase, kdy se Chisora popral s jedním diváků. Nebyl to obyčejný divák, pěstní souboj s Chisorou svedl David Haye, další profesionální boxer. 14. července 2012 souboj zopakují. V Londýně. V ringu.

V profi ringu vyhrál 14x v řadě. Pak pokousal soupeře

Dereck Chisora, britský boxer těžké váhy přezdívaný Del Boy, se narodil 29. prosince 1983 v Zimbabwe. Do Velké Británie se přestěhoval ještě coby amatérský boxer s rodinou v roce 1999.

V profesionálním ringu Dereck Chisora debutoval v roce 2007, 17. února toho roku boxoval proti  Istvánu Kecskési. Hned napoprvé byl úspěšný, soupeře porazil ve druhém kole na technické KO.

Chisorova kariéra v profesionálním ringu měla strmý začátek, prvních čtrnáct soubojů Dereck Chisora vyhrál, porazil mimo jiné Sama Sextona, který patřil v té době k největším nadějím britského boxu. 22. května 2009 pak přišla první velká kaňka na Chisorově boxerské pověsti – v souboji s Paulem Butlinem v pátém kole svého soupeře kousl. Prohřešek objevily televizní kamery, Chisora o vítězství, kterého dosáhl, přišel, navíc dostal pokutu 2500 liber a čtyři měsíce distanc. Pokud jste si v tuto chvíli vzpomněli na jiného boxera, vzpomněli jste si správně. Ano, i Mike Tyson se vedle boxování proslavil kousáním…

První prohra? Po čtyřech letech profesionální kariéry – prohrál 23. července s Tysonem Furym. Druhou prohru mu uštědřil v Helsinkách 3. prosince 2011 Robert Helenius, finský boxer, přezdívaný The Nordic Nightmare.

A konečně třetí prohru utrpěl Dereck Chisora v již zmíněném skandálním duelu o mistrovský pás organizace WBC s Vitalijem Kličkem. Zápas se odehrál na Olympijském stadionu v německém Mnichově, Kličko zvítězil to vyrovnaném utkání na body.

Po rvačce s Hayem přišel Chisora o licenci, kterou mu britský boxerský svaz odmítá obnovit, aby se mohl utkat s Hayem 14. července 2012, nechal si Dereck Chisora licenci udělit od lucemburského svazu.

Že není boxerem pouze v ringu, dokázal Dereck Chisora i tím, že v roce 2010 zmlátil svoji tehdejší přítelkyni. Za svoji prchlivost byl odsouzen na 12 týdnů vězení s podmíněným odkladem na dva roky, k pokutě 1500 liber a ke 150 hodinám veřejně prospěšných prací.

14. července 2012 čeká Derecka Chisoru souboj s Davidem Hayem utkání, které svým nábojem překonává i souboje o titul mistra světa. Už při tiskové konferenci byli oba boxeři odděleni mříží, co se odehraje v ringu, se dá jen těžko odhadnout.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *