Dereck Chisora, David Haye, Licensed to Thrill

[adsenseyu1]

Není to zápas o titul světového šampiona, ale přitáhne minimálně stejnou pozornost. Jména Dereck Chisora a David Haye jsou toho zárukou. Nemají se rádi, tihle dva, a dost možná se i nenávidí. Jejich nenávist není hraná na kamery – je to nenávist, jakou k sobě cítí opravdoví nepřátelé.

Dereck Chisora a David Haye nepřáteli jsou, přinejmenším od okamžiku, kdy se porvali mimo ring po Chisorově prohraném zápase o titul mistra světa s Vitalijem Kličkem. Chisora se nesportovně choval už před utkáním, když dal Kličkovi při vážení facku, při zahajovacím ceremoniálu zase plivl do tváře Kličkovu bratrovi Vladimírovi. Po zápase pak přišel zkrat, když se na tiskové konferenci vrhl na Davida Haye, který po odchodu do boxerského důchodu spolukomentoval zápas pro televizi.

Ostuda to byla veliká. Byl to zároveň ale okamžik, kdy promotéry napadlo, že by se tihle dva mohli proti sobě postavit v ringu, když jim to tak jde i mimo něj.

Mimochodem, David Haye nebyl a není také žádným beránkem  – právě sourozence Kličkovi rád provokuje tričkem, na kterém drží v rukou jejich zakrvácené hlavy.

Zápas vzbuzuje emoce už před samotným začátkem, při vážení museli být Chisora a Haye odděleni mříží, aby od slovních urážek nepřešli na pěsti. Slovní kopanou zahájil David Haye, který označil Chisoru za nepříjemného člověka, který kouše soupeře, plive na ně a fackuje je na váze. Pak dodal, že považuje všechny fanoušky Derecka Chisory za idioty a věnoval zápas všem ženám, na nichž jejich partneři páchají domácí násilí (Chisora v roce 2010 zbil svoji přítelkyni a byl za to souzen).

Chisora, kterému obličej zakrýval šátek s motivem britské vlajky reagoval s nadhledem, když Hayeho politoval, že žije ve virtuálním světě a že v ringu pozná, jak bolí skutečný box. A slíbil Hayemu, že ho pošle v sedmém kole (zápas bude mít celkem 10 kol) k zemi, protože sedmička je jeho šťastné číslo.

Zápas dvou nesmiřitelných soků byl vyprodán během několika hodin, vstupenky stály v přepočtu i 30 tisíc korun. Boxovat se bude na fotbalovém stadionů londýnských West Ham United. Čeká se 30 000 fanoušků boxu přímo na místě, v televize si souboj Haye vs Chisora naladíte na kanálech Sport1 a na novém programu Novy Fanda. Začíná se ve 23.00 hod a lze jen doufat, že oba boxeři vzájemný duel přežijí fyzicky ve zdraví. Co se týče zdraví duševního, tam už toho moc zkazit nelze.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *