Miroslav Kalousek a Petr Lessy: Volal jsem mu. Nebo on mě?

Pátek třináctého. Většinou čekáme, že se stane nějaká tragédie, třeba, že nám přes cestu přeběhne černá kočka na znamení všeho špatného. Pátek 13. července 2012 ale přinesl namísto tragédií komedii.

Místo konání zábavné show? Zasedání bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny ČR.

Nikomu jsem nevyhrožoval. A vlastně, Lessy volal mně

Právě tady dnes ministr financí Miroslav Kalousek vysvětluje poslancům, jak to bylo s jeho telefonáty policejnímu prezidentovi Petru Lessymu. Kategoricky odmítá, že by Lessymu byť slůvkem vyhrožoval, a říká – tohle není to hlavní, oč tu běží, nejdříve je potřeba vůbec jasně říct, kdo komu vlastně volal. Volal Kalousek Lessymu nebo Lessy Kalouskovi? S někým si třikrát volat a nevědět, kdo vytáčel číslo a u koho to pouze zvonilo, to už je téměř na diagnózu…

Miroslav Kalousek to má vcelku nahnuté, jeho sebejistota dostává pořádně na frak od chvíle, kdy jej ze zastrašování obvinil vyšetřovatel kauzy nákupu letounů CASA, kde figuruje v roli vyšetřované ministrova „žena“ Vlasta Parkanová. Bohužel, vyšetřovatel si, stejně jako Petr Lessy nyní, telefonáty nenahrával, jeho svědectví je tak svědectvím nepodloženým fakty.

Petr Skokan: Volal mi taky. Ty debile, začínal náš rozhovor…

To takový Petr Skokan, ten má jinou školu. V jeho straně, Věcech veřejných, patřilo a patří nahrání politických konkurentů i spojenců k základům společenského bontonu. Byl to právě Petr Skokan, kdo informoval novináře o tom, že Miroslav Kalousek zfackoval mladíka na Malostranském náměstí, a byl to právě Petr Skokan, kdo si nezapomněl nahrát ministrův telefonát, kterým mu „vyčítal“, že jeho, „Kalouskovu facku“, vynesl do médií.

Petr Skokan poslal přepis telefonického rozhovoru mezi jím a Miroslavem Kalouskem 13. července médiím, ocitujme jen kousek úvodu:

Petr Skokan: Dobrý večer pane ministře!
Miroslav Kalousek: Nazdar ty debile!
Petr Skokan: Mluvím prosím s ministrem financí inženýrem Miroslavem Kalouskem?
Miroslav Kalousek: Jasně, s kým si myslíš, že mluvíš ty čůr..ku.

Schválně, pojede nakonec někdo za Rathem do Litoměřic?

Více netřeba zveřejňovat, že? Věc se má tak, že političtí chrti cítí, že nastala vhodná doba pro odstřel Miroslava Kalouska. Je až příliš mocný, příliš sebestředný a příliš „nad věcí“, vadí opozici, vadí už i politickým spojencům. Ony vlastně ty telefonáty přišly v pravý čas. Byla to náhoda nebo vše bylo připravené? Co myslíte? Lessy, Kalousek, Kubice, Nečas – říkají všichni pravdu nebo spolu hrají další z politických her? A skončí nikdo z nich vedle Davida Ratha ve vazební věznici v Litoměřicích?

Za celou frašku si všichni jmenovaní zaslouží jediné – palec dolů!