Doktor House doléčil. Po osmé sérii, 21. května

Dr. House (anglicky House M. D.), jeden z neúspěšnějších televizních seriálů poslední dekády skončil, poslední díl osmé série byl odvysílán televizní stanicí FOX 21. května 2012. Doktor Gregory House, kterého hrál charismatický Hugh Laurie a skvěle nadaboval český herec Martin Stránský, doléčil, oddělení diagnostické medicíny osiřelo.

Seriály z lékařského prostředí zažívají v posledních cca patnácti letech obrovský úspěch (například Chicagö Hope, Chirurgové a další), Dr. House byl jiný – hlavní hrdina Gregory House není prototypem úspěšného, sympatického a oblíbeného hrdiny v bílém plášti.

Je šéfem diagnostického oddělení nemocnice Princeton-Plainsboro, je závislý na lécích utišujících bolest, bývá nesnesitelný a výstřední. Jedno se mu ale upřít nedá – je lékařský génius.  Své kolegy si vybírá podle poněkud zvláštních měřítek – v prvních sériích jsou členy jeho týmu doktor Eric Foreman, kterého si vybral proto, že je černoch a má záznam v trestním rejstříku.

Seriál Dr. House oslovil milony diváků po celém světě, vysílací práva byla prodána do 66 zemí světa, svoji věrnou diváckou obec si našel i v České republice, Martin Stránský, který Gregoryho House nadaboval, i díky tomu nastartoval poměrně úspěšnou kariéru seriálového herce (hraje mimo jiné v televizním seriálu TV Nova Ordinace v Růžové zahradě).

Dr. House byl nominován na celou řadu televizních a filmových ocenění, mimo jiné získal čtyři nominace na cenu Emmy, bohužel, žádnou z nich nedokázal proměnit. Hugh Laurie získal za roli doktora House i v letech 2006 a 2007 Zlatý Glóbus.