Ratmír Rath. Další smutná postava kauzy Rath a deset milonů bez majitele

Exhejtman a poslanec David Rath musí vysvětlit další otázku. Kde se v jeho domě v Hostivici vzalo celkem 10 milionů korun? Informace o dalších finančních prostředcích, nalezených v domě doktora Ratha zveřejnila dnes policie.

S vysvětlením nicméně už přispěchal Rathův otec, jedenaosmdesátiletý lékař a specialista na endokrinologii, MUDr. Ratmír Rath, DrSc. Nalezených deset milionů korun prý patří jemu, syn David mu je schoval v domě, který vlastní otec a syn Rathovi společně,  „ve skrýši“ poté, co sešlo z koupě dalšího domku v Hostivici pro Ratha staršího.

Ratmír Rath se nechal slyšet, že původ peněz může snadno doložit, vydělal je dle svých slov v Kataru, kde jako lékař (endokrinologický konzultant) v devadesátých letech tři roky žil a pracoval.

Stručný životopis otce Davida Ratha? MUDr. Ratmír Rath byl před rokem 1989 vedoucí katedry pro interní medicínu pražského Institutu pro další vzdělávání lékařů a farmaceutů a působil také  jako vedoucí I. interní kliniky. Podle MUDr. Vladimíra Rácze, který v roce 1995 napsal otevřený dopis prezidentu České republiky (Václavu Havlovi), Ratmír Rath své studenty při atestačních zkouškách šikanoval.  MUDr. Ratmír Rath byl také veden jako důvěrník, agent a tajný spolupracovník komunistické Státní bezpečnosti s krycím jménem Ras.

MUDr. Ratmír Rath, otec Davida Ratha a další tvář mediálně propírané kauzy Rath, dodnes aktivně pracuje jako lékař na endokrinologickém oddělení na poliklinice v pražských Vokovicích.