Eva Perkausová. Moderátorka, herečka, modela

Z televizní obrazovky ji znají především diváci televize Prima – s bývalým desetibojařem Romanem Šebrlem tvoří jednu z moderátorských dvojic večerních Hlavním zpráv této televizní stanice. Resp. tvořila do listopadu 2022, kdy odešla na mateřskou dovolenou. Eva Perkausová je ale známá i jako modelka a příležitostná herečka, v televizi se proslavil i její nevlastní bratr Vladimír Čapek. Ten v roce 2022 vyhrál reality show Survivor 2022.

Životopis Evy Perkausové? Začínala jako modelka, před odchodem na mateřskou moderovala zprávy na Primě

Narodila se v Praze 25. března roku 1994 v rodině Evy Perkausové (po rozvodu Eiblové) a Ladislava Perkause, který před rokem 1989 spekuloval s valutami a se svojí partou se stal inspirací pro slavný film Bony a klid.

Eva od dětství sportovala (plavala), brzy se začala věnovat modelingu – už ve třinácti stála na přehlídkových molech. Ve třinácti se také rozvedli její rodiče a Eva se sestrou Monikou a bratrem Sebastianem od té doby žili pouze s matkou.

Cesta Evy Perkausové na televizní obrazovky vedla přes fotografování pro časopis Playboy. V roce 2014 díky němu dostala roli Míši ve filmu Modelky s.r.o.Ještě o rok dříve se objevila v komedii Kameňák 4. Z filmového plátna mířily její další kroky do televizních seriálů – diváci ji mohli vidět v seriálech Znamení koně, V.I.P. Vraždy nebo Ohnivý kuře.

Eva Perkausová jako moderátorka? Moderování si poprvé vyzkoušela na TV Barrandov, kde diváky provázela pořadem Svět v barvách (2015). Odtud byla angažována do zpravodajského pořadu o celebritách TopStar na TV Prima. Ve stejné televizi se nakonec stala v roce 2018 moderátorkou večerních Hlavních zpráv. Jejím partnerem byl hned od začátku bývalý desetibojař Roman Šebrle.

Osobní život? Eva Perkausová je vdaná za podnikatele Ivana Hecko, který se narodil na Ukrajině. V listopadu 2022 se páru narodil syn Killian.