Matyáš Ramba. Tanečník, choreograf a manžel Terezy Ramba

Datum jeho narození je velmi významným dnem. Pro něj i pro Česko. Narodil se totiž v den, kdy v tehdejším Československu začala Sametová revoluce, která znamenala návrat naší domoviny do společenství demokratických zemí.

Matyáš Ramba – akrobat, tanečník a choreograf, který si získal srdce herečky Terezy Voříškové.

Životopis Matyáše Ramby? Od sportovní gymnastiky k akrobacii vedla cesta přes tanec

Narodil se v den, který si dnes připomínáme jako jeden z významných dnů České republiky – 17. listopadu roku 1989. Pohyb a sport mu byly vlastní už v dětství, ve svých pěti letech začal se sportovní gymnastikou v klubu SK Hradčany Praha. Během své gymnastické kariéry se zúčastnil mnoha soutěží v tuzemsku i zahraničí.

Na vrcholové úrovni skončil Matyáš Ramba s gymnastikou v roce 20O9 po zranění. Pak začal s tancem – trénoval především tanec současný a street dance. Tanec ho bavil stejně jako předtím gymnastika – roce 2011 ho diváci mohli vídat například jako tanečníka v muzikálu Quasimodo v pražské Hybernii.

I tanec byl v kariéře Matyáše Ramby pouhou mezistanicí – nakonec se našel v roli akrobata a choreografa v novodobě pojatém cirkusu Losers Cirque Company, který založil s přáteli v roce 2014 a ve kterém dnes působí i se svým bratrem Vítězslavem. Losers Cirque Company nejsou, ač jméno napovídá, žádní lůzři – jejich představení jsou oblíbená kritiky i diváckou obcí.

Osobní život Matyáše Ramby? Jeho manželkou je česká herečka Tereza Ramba (rozená Voříšková). Manželství uzavřeli v roce 2019, na podzim stejného roku se jim narodil syn, v roce 2021 pak dcera.