Filip Rajmont. Ota Puklický z Ulice a Pavel Novotný ze seriálu Iveta

Sledujete nekonečný podvečerní seriál Televize Nova Ulice? Pokud ano, posledních několik let v něm mezi nejoblíbenější postavy patří učitel Ota Puklický, syn bývalé ředitelky gymnázia – hraje ho právě Filip Rajmont.

Legendou se pak jistě stane role, kterou ztvárnil v poslední sérii seriálu Iveta na motivy životních osudů zpěvačky Ivety Bartošové. Jeho bulvární novinář a dnešní starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný, syn baviče Petra Novotného, je prakticky nerozeznatelný od originálu.

Životopis Filipa Rajmonta? Divadlo má v krvi po rodičích

Filip Rajmont se narodil 9. září 1977 v Praze v rodině, která divadlem a v divadle prakticky žila. Jeho otcem je úspěšný divadelní režisér Ivan Rajmont, maminka Kateřina Burianová dlouhá léta patřila do hereckého ansámblu pražského Národního divadla. Dodejme ještě, že jeho dědečkem není nikdo jiný než nestor českého divadla E. F. Burian.

Ve stopách dědečka a rodičů se vydal i Filip. Vzdělání získal na DAMU v Praze, kde v roce 2000 úspěšně absolvoval studium herectví. Po studiích nastoupil do angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové a od roku 2005 pak byl několik roků na volné noze. V roce 2010 se (stejně jako maminka) stal hercem Národního divadle, členem souboru činohry byl až do roku 2023.

Filip Rajmont se neomezuje pouze na divadelní prkna, ale je rovněž známý svými televizními rolemi. Diváci ho mohou znát jako Oskara Prokeše z seriálu „Velmi křehké vztahy“ či jako Martina Nováka z „Nováků“. Největší popularitu mu nicméně získal Ota Puklický, středoškolský učitel a malíř v seriálu Ulice. Už teď dá říct, že ještě větší popularitu mu získá role Pavla Novotného v mini sérii Iveta.

Filip Rajmont také účinkuje v pořadu „Barování“, kde společně s moderátorkou Sandrou Novákovou přináší divákům hudebně-zábavný program přímo z Malostranské besedy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *