Filmový Jobs – podle kritiků šedý průměr. Souhlasíte?

Steve Jobs. Marketingový mág, který uměl prodat produkty Apple a sebe sama. Muž, který sršel orginalitou a nápady. A také muž, který předčasně zemřel na rakovinu slinivky, jednu z nejzákeřnějších rakovin vůbec.

Před několika dny do českých kin přišel Jobsův životopisný film s prostým názvem Jobs. Na začátku léta jej dokončil americký režisér Russell Carpenper, který do hlavní role Steve Jobse obsadil Ashtona Kutchera. Podle ohlasů diváků se film nepovedl. Lépe řečeno – je příliš šedý a uslzený na to, jak originální osobností Steve Jobs byl. Jeden názor za všechny:  Jobs je z třetiny složen z (Jobsovi) tleskajících a uznale pokyvujících lidí, z třetiny z lidí, co se na Jobse mračí a z třetiny ze scén, v nichž se Jobs chová jako asociální hajzl.

Co vy – už jste na Jobsovi byli? Nebo se do kina teprve chystáte? Co na film říkáte? Líbil? Nelíbil? Díky za komentáře! A nezapomeňte si přečíst Jobsův životopis na našich stránkách.

Film Jobs (oficiální text distributora)

Steve Jobs. Byl bezesporu jedním z největších vizionářů 20. století, technologickým géniem a mimořádně schopným obchodníkem.Jeho spolupracovníci ho často nenáviděli proto, jaký byl, ale milovali proto, co tvořil. Apple Macintosh, iPhone, iPad nebo filmové studio Pixar. Uměl ukazovat cestu celému lidstvu, pracovat však byl schopný jen s vybranými jedinci. Vždyť kdo by neznal jeho slavnou větu: „Pracujte jen s génii, idioty vyhoďte!“ Měl na to právo – sám byl génius. Steve Jobs, spoluzakladatel společnosti Apple, od jehož smrti letos na podzim uplynou dva roky, nyní po knižním bestselleru ožívá také na filmovém plátně.