Hana Baroňová. Iva Klímová z Ulice a divadelní principálka

Je principálkou divadelního spolku Formela, pro který píše pohádky a režíruje je. Diváci a hlavně divačky České televize ji znají jako jednu z průvodkyň pořadu Všechno, co mám ráda. A opět hlavně divačky si ji zamilovaly jako Ivu Klímovou, kterou od roku 2020 hraje v nekonečném seriálu televize Nova Ulice.

Životopis Hany Baroňové? Opavská rodačka je žena mnoha řemesel

Ano, opravdu mnoha. Je činoherní herečkou, televizní moderátorkou, píše pohádky, založila a vede divadlo, zpívá… a to možná ještě není vše. Narodila se 21. listopadu roku 1984 v Opavě. Herectví ovšem nestudovala na konzervatoři v nedaleké Ostravě, vydala se do Prahy – v roce 2007 absolvovala na Vyšší odborné škole herecké. Herectví ji přitom přitahovalo už dětství – chodila do dramatického kroužku a v Opavě krála v loutkovém divadle.

Po krátké odmlce se pak Hana Baroňová rozhodla vystudovat ještě obor Kulturní dramaturgie na Slezské univerzitě v Opavě. To už byla zároveň členkou souboru Slezského divadla tamtéž. Dnes je na volné noze a vede vlastní divadelní spolek Formela, který hraje pro děti i dospělé. Spolek vystupuje po celém Česku i v zahraničí, v roce 2013 byl dokonce na velkém turné po Indii.

Ve filmu a televizi se Hana Baroňová objevuje jen výjimečně, a pokud už ano, v malých rolích. S jednou výjimkou, a tou je seriál Ulice. V něm hraje masérku Ivu Klímovou, osudy jejíž rodiny jsou jednou z hlavních dějových linek od roku 2020, kdy se Klímovi v Ulici poprvé objevili. Jejího manžela Vítka hraje herec a moderátor hobby pořadu Polopatě Filip Čapka.