Jan Holík. Caveman a Jirka Herman z Ulice

Už od roku 2005 jezdí po České republice s výjimečným představením Caveman aneb Obhajoba jeskynního muže. Zahrál si v mnoha muzikálech, je úspěšným hercem divadelním, má svoji rockovou kapelu.

V posledních několika letech se pak Jan Holík objevuje často i na televizní obrazovce. Nejvíce si přitom užívá rolí tvrdých kriminalistů, kteří mají srdce na správném místě. Jako Jiří Herman, partner Gábiny Pumrové (Aneta Krejčíková) je jednou z výrazných postav nekonečného seriálu Ulice, v seriálu Šéfka si zahrál Richarda Čecha.

Životopis Jana Holíka? K herectví se dostal na inzerát v rodné Plzni, dnes ho zná celé Česko

Herec Jan Holík je rodákem ze západních Čech – narodil se 31. května roku 1979 v Plzni. V západočeské metropoli vystudoval i střední školu – odmaturoval na Sportovní a podnikatelské střední škole v Plzni. Sportu ani podnikání se ale nikdy profesionálně nevěnoval, od dětství jeho kroky směřovaly k umělecké branži.

K divadlu se přitom Jan Holík dostal v podstatě náhodou – na inzerát. V něm plzeňské Divadlo J. K. Tyla hledalo nové tváře do muzikálu Šumař na střeše. Přihlásil se, uspěl a dostal nejen roli, ale brzy i stálé angažmá. Brzy následovaly další muzikály, ve kterých zúročil svoje hudební i herecké zkušenosti – 15 let byl členem folklorního souboru, 11 let cvičil na bicí.

Po několika letech došel Jan Holík k dalšímu životnímu rozhodnutí – přihlásil se na DAMU, kde i vystudoval činoherní herectví. Jako divadelní herec se objevuje dodnes na různých pražských i mimopražských scénách.

Jan Holík jako filmový a televizní herec? Ve filmu se poprvé objevil v roce 2007 ve snímku Václav, na větší příležitost ale zatím čeká. Mnohem úspěšnější je v televizi. Už jsme jmenovali seriály Ulice a Šéfka, zahrál si také například v seriálech Specialisté, Jitřní záře, Pan Profesor nebo Odznak Vysočina.

Holíkovou životní rolí je Caveman, divadelní představení, ve kterém exceluje už od roku 2005 a se kterým jezdí po celém Česku. V hlavní roli legendární one man show nahradil herce Jaroslava Duška.