Honza Mrkous. Sběratel titul v Love Island 2023

Aby nedošlo k mýlce – když je řeč o titulech, jsou myšleny tituly vysokoškolské. Honza Mrkous (oficiálně Jan Mrkous), už totiž ve svých šestadvaceti letech posbíral dva balakářské a za titulem inženýra má právě nakročeno.

To ale až po skončení reality show Love Island 2023, kde by rád získal ne titul, ale lásku. Jestli se to vysokému a urostlému milovníkovi sportu podaří? Jeden by skoro řekl, že ano.

Životopis Honzy Mrkouse? Je tak trochu sběratelem vysokoškolských titulů

Narodil se v roce 1997 v Praze, živí se jako živnostník a zároveň je vysokoškolským studentem. V roce 2020 abslovoval na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze (získal bakalářský titul). Ve stejný rok získal bakalářský titul i na Karlově univerzitě, obor matematika a statistika. Aktuálně studuje dál a směřuje za titulem inženýra.

Honza Mrkous je i zapáleným sportovcem – výška 191 cm jej předurčuje především k volejbalu, kterému se věnuje závodně. Jeho domovským klubem je tým VK Lvi Praha, z.s., v současné době hraje (hostuje) v Tělovýchovná jednota Praga, z.s.

Honza Mrkous je ale nejen úspěšným beachvolejbalistou. Je i mistrem republiky ve snowvolejbale, výborných výsledků dosahuje i náročných běžeckých závodech Spartan Race. Největší úspěch? Účast na dvou evropských šampionátech a kvalifikace na šampionát světový.