Michael Kluch. Český Freddie Mercury

Freddie Mercury byl jen jeden, samozřejmě… ale v Česku má zdatného pokračovatele. Je jím Michael Kluch, zpěvák, který svým hlasem legendárního frontmana skupiny Queen velmi připomíná.

A nejen hlasem, i stylem oblékání či pohybem na jevišti, což potvrdí všichni, kdo už měli čas Michaela Klucha vidět za mikrofonem skupiny Queenie, která je působivým a velmi zdařilým revivalem slavné kapely.

Životopis Michaela Klucha? S hudbou si začal v patnácti

Narodil se 7. května roku 1986 v pražském Motole, v jeho rodokmenu najdete slavné hudební jméno – jeho dědeček byl bratrancem oblíbeného Mekyho. Ano, řeč je o Miroslavu Žbirkovi.

Sám Michaal si začal aktivně s hudbou jako středoškolák, do té doby se věnoval hlavně hokeji, který ještě v té době hrál závodně. Hudební vzdělání? Už jako zpěvák Queenie vystudoval zpět Muzikálovém studiu TOWEN u Pavla Veselého.

Zásadní zlom v jeho životě se udál v roce 2006, kdy s kamarády založil dnes asi nejúspěšnější revival slavných Queen – kapelu Queenie. Ta od svého prvního koncertu v kultovním klubu Vagon v Praze, na který přišly dvě stovky posluchačů, dokázala to, co dosud žádný jiný další revival v tuzemsku. Dokázala se prosadit i na mezinárodní scéně, její koncertní projekt Queen Relived byl mnohokrát vyprodaný a svoji premiéru neměl nikde jinde než v pražské O2 Aréně.

Další úspěchy? Michael Kluch a Queenie vystupovali na oficiální oslavě narozenin britské královny Alžběty II., dvakrát také vyprodali slavnou Palau de la Música Catalana v Barceloně. Není tedy divu, že Michael brzy opustil svoji poměrně významnou pozici v bankovním sektoru a začal se věnovat zpěvu na profesionální úrovni.

Michael Kluch vystupoval také s německým revivalem Queen 2, v tuzemsku se kromě Queenie dokázal prosadit i na prknech, která znamenají svět. Vystupoval a vystupuje v několika úspěšných muzikálech, za hlavní roli v muzikálu Freddie Karla Janáka si odnesl nominaci na Cenu Thálie. Nějaké role, ve kterých by Michael Kluch nebyl za Freddieho? Hlavní roli ztvárnil například v muzikálu Touha Daniela Landy.