Jan Bárta: Hájí s Romanem Kreuzigerem barvy ČR na olympiádě v Londýně

[adsenseyu1]

Jan Bárta. Jeho největším úspěchem je nejspíše druhé místo ve 14. etapě etapového závodu Giro d’Italia 2012, když v závěrečných kilometrech horské etapy s cílem na vrcholu Cervinia nestačil jen na  Kostaričana Andreie Amadora. I tento výsledek rozhodl o tom, že po boku Romana Kreuzigera pojede olympijský závod v Londýně právě on.

Jan Bárta, český profesionální cyklista, jezdící za německou profistáj NetApp,  se narodil 7. prosince 1984 v Kyjově, vyrůstal v Sobůlkách u Kyjova. Právě v malém jihomoravském městě Jan Bárta s cyklistikou začínal, od mládežnických kategorií jezdil za cyklistický oddíl CK Dacom Pharma Kyjov.

Prvního velkého úspěchu dosáhl Jan Bárta na mistrovství ČR v cyklistice 2003, kde v kategorii juniorů do 23 let získal zlatou medaili. V profesionálním pelotonu na sebe Jan Bárta poprvé výrazněji upozornil v roce 2009, kdy skončil celkově třetí na etapovém závodě Kolem Irska, ve stejném roce vyhrál jednu etapu (čtvrtou) na závodě Kolem Rakouska.

Na stupně vítězů na mezinárodním závodě se pak Jan Bárta postavil opět v roce 2011, kdy skončil celkově třetí v závodě Kolem Británie, v roce 2012 se pak stal mistrem České republiky (jelo se ve slovenském Púchově) v časovce jednotlivců, vyhrál závod Kolem Kolína nad Rýnem a vyhrál už zmíněnou 14. etapu prestižního  Giro d’Italia.

Na olympijských hrách se představí v silničním závodě společně s Romanem Kreuzigerem, v časovce, kde by jeho šance mohla být větší, bohužel nastoupit nemůže – Česká republika si nedokázala do olympijské časovky vyjet ani jedno místo. Škoda.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *