Jan Laštůvka: Na ME 2012 brankářská trojka (životopis)

[adsenseyu1]

Jan Laštůvka, český fotbalový brankář, v současné době (2012) trojka české reprezentace a brankář ukrajinského klubu FC Dněpr Dněpropetrovsk, se narodil 7. července roku 1982 v Havířově.

S fotbalem Jan Laštůvka začínal v týmu ČSA Karviná (později se tým přeměnil na FC Karviná), za Karvinou odchytal v letech 1999-2000 celkem tři zápasy. Mezi roky 2000-2004 se stal Laštůvka oporou týmu z Bazalů, za Baník Ostrava odchytal 79 utkání, jedničkou týmu se stal v roce 2001.

Po sezóně 2003/2004, ve které se stal s Baníkem Ostrava vítězem Gambrinus ligy, přestoupil Jan Laštůvka do ukrajinského Šachtaru Doněck, se kterým v roce 2005 získal ukrajinský ligový titul. Za Šachtar si také zahrál 12 zápasů v nejprestižnější evropské soutěži, v Lize mistrů.

V roce 2006 Laštůvka z Ukrajiny odchází na britské ostrovy, z Doněcku odchází na hostování do týmu Fulham FC. V anglickém týmu odehrál jednu sezónu, poté hostuje v německé Bochumi, kde je náhradou za Jaroslava Drobného, který přestoupil do berlínské Herthy.

I z Bochumi odchází po jediné sezóně a vrací se zpět na ostrovy, tentokrát na hostování do týmu West Ham United, kde je ale brankářskou dvojkou za Robertem Greenem, za celou sezónu si nezahraje jediný ligový zápas. V roce 2009 se Jan Laštůvka stěhoval naposledy, vrací se do země svého prvního zahraničního angažmá – stal se brankářem ukrajinského FC Dněpr Dněpropetrovsk, za který hraje dosud.

Na fotbalovém ME 2012 v Polsku a na Ukrajině plní Jan Laštůvka roli třetího brankáře za Petrem Čechem a Jaroslavem Drobným.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *