Jaroslav Smejkal. Ze Superstar do kapely Burma Jones

Zpěvák Jaroslav Smejkal? V roce 2013 zaujal porotu Superstar natolik, že se dostal až do finálové dvanáctky – nakonec skončil za vítězkou Sabinou Křovákovou na osmém místě, když se mu osudnými staly Legendární hity. Na muziku ale nezanevřel – provozuje pěveckou školu Jéčko a od roku 2016 je zpěvákem kapely Burma Jones, kde nahradil fenomenálního Bohouše Josefa.

Životopis Jaroslava Smejkala? Hudebník s vizáží rockera je v něm od dětství

Jaroslav Smejkal (také zkráceně Jaro Smejkal) se narodil 7. května roku 1991 v Turnově. Muzika pro něj byla osudem už od dětství, zpíval a hrál na kytaru. První vlnu popularity zažil v roce 2013, kdy zazářil ve třetí řadě talentové soutěže Česko Slovensko Superstar. Dostal se až do finále, nakonec se umístil na celkovém osmém místě.

Neúspěch ve finále Superstar Jaro Smejkala nepoložil a už v roce 2016 byl osloven legendární plzeňskou kapelou Burma Jones, která hledala náhradu ze Bohouše Josefa na post zpěváka – u mikrofonu této hudební legendy stojí Jaroslav Smejkal dodnes.

S hudbou je život Jaroslava Smejkala spojený i jinak – vede plzeňskou pěveckou školu Jéčko, je sbormistrem jejího hudebního souboru, ve kterém zpívá na třicet dětí.

V lednu 2023 byl Jaro Smejkal jedním ze soutěžících kulinářské show televize Prima Prostřeno. Jeho soupeři byli Marie Pojkarová, Monika Binias, Sámer Issa a Richard Sacher.

Jaroslav Smejkal je svobodný a bezdětný.