Richard Sacher. Novinář, zpěvák, astrolog

Živil se novinařinou v bulvárních médiích, o této své životní epizodě napsal i knihu Byl jsem bulvární novinář (2000). Je autorem i dalších devíti knih – převážně biografií osobností českého filmu a hudby. Hudba je mu blízká i jinak – zpívá, natočil dvě alba, jedno v Česku, druhé na Slovensku. Věnuje se astrologii. To všechno je Richard Sacher.

V lednu 2023 se s ním mohli seznámit i televizní diváci, když se stal jedním z účinkujících kulinářské show Prostřeno. Společně s Monikou Binias, Sámerem Issou, Marií Pojkarovou a Jaroslavem Smejkalem.

Životopis Richarda Sachera? Píše knihy, zpívá, baví ho astrologie

Narodil se 20. března 1974 v Brně, kde také vystudoval gymnázium. Novinařina ho lákala už za středoškolských studií, ve svých šestnácti letech publikoval první články v médiích. V roce 1993 nastoupil Richard Sacher jako novinářský elév do tehdy stále ještě začínajícího Blesku. Mezi roky 1999 až 2003 byl redaktorem ve vydavatelství Burda Praha.

Další novinářské štace Richarda Sachera? Psal například pro časopisy Ahoj na sobotu, Dívka, Expres či Nedělní Blesk, v roce 2007 se stal šéfredaktorem tanečního časopisu Bob dance. V současné době píše fotoreportáže pro cestovní kanceláře a cestovatelské weby.

Jako spisovatel Richard Sacher debutoval v roce 2000 knihou Byl jsem bulvárním novinářem, ve které podle vlastních slov odhaluje zákulisí českých bulvárních médií. Další knihy věnoval většinou životům osobností české kultury – za všechny jmenujme například Simona Monyová – Život a smrt z roku 2011 a Karel Svoboda (2008).

Richard Sacher se snaží prosadit také na hudební scéně, natočil a vydal dvě alba. Píše také scénáře a provozuje uměleckou agenturu. V posledních několika letech se také intenzivně věnuje astrologii.

Richard Sacher je svobodný a bezdětný, společnost mu dělá ridgeback jménem Apollo.