Monika Binias, dříve Monika Štiková. Matka Ornelly Koktové

Pokud by mělo Českou nějakou svoji Kim Kardashian, moha by jí být Ornella Koktová. A právě její matkou je Monika Štiková, která se po rozvodu a novém sňatku rozhodla přijmout jméno manžela – o 24 let mladšího hokejisty Petra Biniase.

Životopis Moniky Binias? Být viděn je jejím cílem

Narodila se 22. června roku 1972, po základní škole vystudovala střední ekonomickou školu. Na veřejnosti začala být Monika Binias známější poté, co se její starší dcera Ornella začala prosazovat v modelingu, bulvární média si ji oblíbila poté, co se Ornella stala partnerkou a později manželkou podnikatele Josefa Kokty.

Monika Štiková je kontroverzní ženou, která mnohým svým jednáním vychází vstříc bulvárním médiím. Možná i proto si ji jako průvodkyni do svého pořadu Tchyně vybrala TV Barrandov – reality show založená na tom, že Monika Binias pomáhá rodinám v krizi z pozice dosazené „tchyně“, nezaznamenala výraznější divácký úspěch.

V podobném duchu přijali televizní diváci počin televize Prima Štiky. I tento pokus o volné přenesení americké reality show Keeping Up with the Kardashians se stal propadákem. Rodinný život Štikových a Koktových plný hádek a osobních invektiv diváky spíše znechutil než pobavil.

Po rozvodu s Michalem Štikou, se kterým má kromě Ornelly i dceru Charlottu, se Monika znovu provdala, jejím manželem se stal o 24 let mladší hokejista Petr Binias.

V lednu 2023 se Monika Binias po delším čase vrátila do televize, když se stala jednou z účastnic soutěže amatérských kuchařů Prostřeno na televizi Prima. Jejími soupeři byli Jaroslav Smejkal, Sámer Issa, Richard Sacher a Marie Pojkarová.

V soukromí se věnuje Monika Binias koučinku a seberozvoji.