Jiří Zonyga: První vítěz českého X Factoru

[adsenseyu1]

Bývalý dřevorubec a řidič kamionu, muž s hlasem, který rozhodně nepřeslechnete. V roce 2008 se stal celkovým vítězem prvního ročníku české mutace soutěže talentů X Factor, když ve finále porazil dalšího výborného zpěváka Ondřeje Rumla.

Narodil se 7. září roku 1964 v Lanžhotě, vyučil se mechanizátorem lesní výroby, práci dřevorubce se ale věnoval jen necelé tři roky. Na vojně jezdil s tankem, po ní pak ještě nějaký čas pracoval v lese, aby na dvě desetiletí usedl za volant nákladní Tatry. Kromě volantu se Jiří Zonyga věnoval muzice, v letech 1977-2008 prošel jako zpěvák mnoha amatérskými kapelami – jmenujme například Korax, Taxi, Avast, Chromatic nebo Rock song.

A pak přišel X Factor. V soutěží pěveckých talentů patřil mezi nejstarší, ale zároveň mezi nejtalentovější – hluboký a drsný rockový hlas z něj brzy udělaly favorita, nakonec svěřenec patronky Gabriely Oswaldové zvítězil.

Po X Factoru vydal Jiří Zonyga debutové album Kus cesty zbývá a stal se účinkujícím v celé řadě muzikálů – Johanka z Arku, Kladivo na čarodějnice či Robin Hood, tady všude jsme jej mohli vidět.

V současné době (2013) se Jiří Zonyga chystá na muzikál Ondřeje Soukupa a Gábiy Oswaldové Mauglí v Divadle Kalich, ve kterém si zahraje jednu z hlavních rolí. A také stále jezdí po koncertech a zpívá. Momentálně s kapelou Větry z jihu.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *