Jitka Čvančarová: Herečka a tanečnice

Narodila se 23. března roku 1978 v Mělníku, po základní škole vystudovala stavební průmyslovku. Trochu netypická studijní průprava pro jednu z nejkrásnějších českých hereček současnosti, nemyslíte?

Jitka Čvančarová ale bez hereckého vzdělání není. Po střední škole vystudovala obor muzikálové herectví na brněnské JAMU (absolvovala v roce 2000), hned v témže roce  byla nominována na prestižní divadelní Cenu Thálie v kategorii Opereta, muzikál a jiný hudebně-dramatický žánr za ztvárnění role Sandry v muzikálu Svět plný andělů.

Na Thálii pak byla Jitka Čvančarová, ať již v kategorii Opereta nebo mezi činoherního herci, nominována několikrát.

První stálé angažmá Jitka Čvančarová získala v Městském divadle v Brně, jehož prkna opustila v roce 2008. V současné době působí pohostinsky na několika pražských a brněnských scénách.

Jitka Čvančarová je známá i z televizní obrazovky, kde si zahrála v seriálech Četnické humoresky či Ordinace v Růžové zahradě. Od roku 2004 moderovala pořad Autosalon na TV Prima, v roce 2010 se pak zúčastnila taneční soutěže Star Dance České televize. Za svého tanečního partnera Petra Čadka se pak v září 2011 provdala, v lednu 2012 se manželům narodila dcera Elena Emilie.