Karin Babinská. Pusinky a Křídla vánoc

Karin Babinská. V současné době plní stránky bulváru svým vztahem se zpěvákem a hercem Richardem Krajčem. Mnohem zajímavější je ale vidět v ní nadějnou filmařku, které se po úspěšném debutu (Pusinky, 2007) na sedm let autorsky odmlčela, aby se vrátila teprve letos (2013) – snímkem Křídla vánoc.

Karin Babinská se narodila v roce 1974, po střední škole se rozhodla pro studia filmu – obor filmová a televizní režie studovala na pražské FAMU  v letech 1993 – 1999. Diváky i kritiku zaujala už svými studentskými snímky, krátkometrážní film Jakub a Veronika z roku 1996 získal řadu ocenění na mezinárodních filmových festivalech. V roce 1998 začala Karin Babinská spolupracovat s Českou televizí, když pro ni natočila tři povídky cyklu Bakaláři.

Prvním celovečerním snímkem Karin Babinské jsou Pusinky z roku 2007, zajímavý a divácky velmi úspěšný pokus o dívčí road-movie. Na dalších sedm let se pak Karin Babinská autorsky odmlčela, teprve v roce 2013 natočila film Křídla vánoc v hlavní roli s Richardem Krajčem ze skupiny Kryštof.