Kim Kardashian. Star s puncem lacinosti

A čím je vlastně tak slavná, chtělo by se říct, když zazní jméno Kim Kardashianová. Když se to vezme kolem a kolem, v ničem se neprosadila natolik, aby mohla být jednou z nejvlivnějších celebrit, mezi které ji zařadil třeba i časopis Time.

Její sláva vychází spíše z negativních událostí v jejím život. Skandál kolem lechtivého soukromého videa v roce 2007. Vztahy se slavnými muži, někde ale jen letmé – například manželství s basketbalistou Krisem Humphriesem trvalo v roce 2011 jen 72 dnů. V hledáčku bulvárních médií bylo i její manželství s rapperem Kanyem Westem. Pár, který společně vychovává tři děti, se rozešel v roce 2022. Je tohle všechno dost na post jedné z nejsledovanějších celebrit internetu?

Životopis Kim Kardashian? Slavná je vlastně tak trochu mimoděk

Kim Kardashian se narodila 21. října 1980 v Los Angeles Kalifornii. Její předci přišli do Spojených států z Arménie při exodu v roce 1914, v Kalifornii se rodina prosadila v potravinářském průmyslu. Otcem Kim byl známý právník Robert Kardashian, který je veřejnosti nejvíc známý jako člen týmu, který obhajoval O. J. Simpsona, který byl za nejasných okolností zproštěn obvinění z dvojnásobné vraždy. Oba muže předtím i poté spojovalo přátelství.

Kim Kardashian je druhým ze čtyř dětí, které měl Robert Kardashian se svou první ženou Kris. Později se pár rozešel (rozvedli se v roce 1989), novým partnerem Kris se stal dvojnásobný olympijský desetibojař William Bruce Jenner, který se po rozpadu vztahu v roce 2015 rozhodl pro změnu pohlaví. Dnes se jmenuje Caitlyn Jennerová.

Kim Kardashian se proslavila účinkováním v reality show „Keeping Up with the Kardashians“, která se vysílá na stanici E! od roku 2007 a je de facto deníkovým záznamem rodiny Kardashianových. Díky úspěchu reality show se Kardashian stala jednou z nejznámějších osobností na sociálních sítích. Například na Instagramu má v roce 2023 na 240 milionů sledujících.

S Kanye Westem vychovává Kim Kardashian tři děti

Kim Kardashian se objevila i v několika filmech a televizních pořadech, například „Disaster Movie“ (2008) a „Deep in the Valley“ (2009), zahrála si také v jedné z epizod čtvrté řady oblíbeného sitcomu Jak jsem potkal vaši matku. Jako herečka ale nikdy neprorazila, hrála si vždy jen malé role. Až na jednu, ale ta byla spíše nechtěná. V roce 2007 uniklo na veřejnost její lechtivé video.

Snad i díky tomu se hned rok poté Kim Kardashianová stala nejvyhledávanější osobností vyhledávače Google, na nejvyšších příčkách se objevuje dodnes. Důvodem je i její (nyní už bývalé) manželství s rapperem Kanye Westem. Pár se rozvedl v roce 2022 a vychovává čtyři potomky. Dva z nich přitom za Kim porodila náhradní matka. Důvodem byla preeklampsie, závažné onemocnění cév, kterým trpěla u svých dvou těhotenství.

Kim Kardashian zdědila po svých arménských předcích nejen neotřelý fyzický vzhled, zdědila i podnikatelské nadání – má vlastní řady šperků, parfémů, oblečení a obuvi. V roce 2018 představila veřejnosti kosmetickou značku  KKW Beauty a parfémy KKW Fragrance. V roce 2019 přišla na trh její kolekce tvarovacího oblečení pod názvem SKIMS.