Klára Kolomazníková. Holki ji doprovázejí dodnes

Jak dlouho musí být člověk součástí něčeho, aby s tím byl spojován i dvacet poté, co už součástí není? Co se týče Kláry Kolomazníkové a kdysi slavné dívčí skupiny Holki, které se ve své době vezla na vlně popularity skupin jako Spice Girls, stačily čtyři roky.

Ze skupiny odešla v roce 2003. Co se v jejím životě událo od té doby? A jak se vůbec s Radanou Labajovou, Kateřinou Brzobohatou a Nikolou Šobichovou dali v roce 1999 dohromady?

Životopis Kláry Kolomazníkové? Zpívání jí bylo souzeno, Holek už se asi nikdy nezbaví

Narodila se 12. října roku 1979 v Praze. Hudba a zpívání ji provázely už od dětství, svědčí o tom i školy, které vystudovala Praze. Nejprve to bylo hudební gymnázium, po něm pak úspěšně absolvovala Ježkovu konzervatoř.

Přelomovým rokem v kariéře Kláry Kolomazníkové byl rok 1999 – dostala se do finále pěvecké soutěže Talent roku (ta byla cosi jako předchůdce pozdějších televizních Talentů a Superstar) a co bylo důležitější, uspěla v konkurzu do dívčí skupiny Holki. Tu dal jako svůj projekt (a stroj na peníze, kterých přinesly Holki nemálo) dohromady Čechoněmec Peter Fider, známý také jako člen dua Verona.

Holki se staly na přelomu tisíciletí fenoménem, podobně jako Lunetic. Stroj na peníze šlapal do roku 2003, kdy si z kolotoče koncertů vystoupila právě Klára Kolomazníková. Ta se po svém odchodu vydala na sólovou dráhu, vydala zatím čtyři alba, napsala knihu o svému účinkování ve skupině Holki, je autorkou psího kalendáře, stihla se vdát a rozvést, v roce 2010 se jí narodila dcera Valerie. Sedm let byla členkou souboru Divadla Semafor.

I v současné době se Klára Kolomazníková, které se v posledních letech musela vyrovnávat s následky Crohnovy choroby (došlo dokonce na operaci střev) živí jako zpěvačka. Je i oblíbenou moderátorkou společenských akcí, plánuje zahrát si ve filmu.