Klára Slámová. Advokátka Jiřího Kájínka

Klára Slámová. Advokátka, která často a ráda zastupuje ty nejtěžší zločince. Byla obhájkyní Johna Pacovského, trojnásobného vraha z Litvínovic na Českobudějovicku, Martina Koryčánka (tam dosáhla zproštění obvinění z dvojnásobné vraždy zlatnice a náhodného chodce), zastupovala i bývalého amerického senátora Davida Dukeho, obviněného z propagace rasismu. V současné době je mediálně nejznámějším klientem Kláry Slámové Jiří Kájínek, který si odpykává doživotní trest za dvojnásobnou nájemnou vraždu.

Kdo je Klára Slámová? Lidé si ji často pletou s další Klárou – Klárou Samkovou, která taktéž působí jako advokátka. Klára Slámová přitom začínala úplně jinak. Narodila se 27. srpna roku 1977 v Jindřichově Hradci a vystudovala – obor housle na pražské Konzervatoři. Teprve pak se rozhodla pro práva, Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze absolvovala s vyznamenáním. V roce 2001 začala pracovat jako koncipientka, o tři roky později získala titul JUDr. – od roku 2004 zároveň pracuje jako advokátka s vlastní praxí.

Klára Slámová se krátce podívala i do politiky – v roce 2006 kandidovala za ODS do Poslanecké sněmovny, a přestože nebyla zvolena, parlamentních lavic se nakonec na dva měsíce podívala, když v dubnu 2010, na konci volebního období, nahradila poslance Daniela Reisiegera. Byla mezi nezařazenými poslanci, už v únoru 2010 totiž ODS opustila a oznámila kandidaturu v dalších parlamentních volbách jako nezávislá za stranu Jany Bobošíkové Suverenita. Neuspěla.

V roce 2013 se Klára Slámová ujala obhajoby Michala Kisiova, obviněného (a později také odsouzeného) v případě tzv. jihlavské vraždy. V roce 2014 se Klára Samková začala výrazně angažovat v případu úmrtí manželky a dcery Petra Kramného během dovolené v Egyptě, stala se obhájkyní pozůstalých ze strany manželky – podle Slámové je Petr Kramný zodpovědný za smrt ženy a dcery.

Co se osobního života týče – v roce 2012 se Klára Slámová vdala za amerického technického instruktora potápění Gregory Longa, od té doby používá příjmení Long Slámová.