Knižní novinky a tipy

Mezi nejhledanější osobnosti na Internetu patří spisovatelé. A ke spisovatelům patří neodmyslitelně knihy. Na této stránce vám přinášíme výběr aktuálních knižních tipů, které podle nás stojí za pozornost – jsou nebo se mohou stát bestsellery, vypráví příběh, který by neměl zůstat opomenut nebo se nám prostě jen líbí, protože jsou nevšedním zpracováním všedních dnů. Věříme, že knižní novinky a tipy na zajímavé knihy vám pomohou vybrat si příběh, který vás zaujme.

Tip na knihu: Mezi touhou léta a chladem zimy

[adsenseyu1]

Severská detektivka nás hrozí zahltit. Stieg Larsson (Milénium), Jo Nesbø (brzy Sněhulák), Lars Kepler (v září Svědkyně ohně), Anders Roslund a Borge Hellström (aktuálně Box 21), Mari Jungsted (Neviditelný) a další a další. Hrnou se na nás ze všech stran. A pořád to není všechno. Další pořádnou dávku severského napětí nachystala Moba. V červnu se českým (a moravským, samozřejmě) čtenářům poprvé představí Leif  Gustav Willy Persson, švédský spisovatel a (pozor) kriminalista.

celý článek

Tip na knihu: Babicovy fotbalové dobroty

Fotbalové mistrovství Evropy je za dveřmi, vyvstává otázka, co při napínavých přenosech jíst. Obligátní bramborové chipsy? Hranolky? Slané oříšky? Jde to i jinak. Jiří Babica, populární (a lidový) televizní kuchař (na televizi Nova má svoji cooking show Babicovy dobroty) o tom ví své. I proto se rozhodl vydat při příležitosti fotbalového svátku novou knihu svých receptů, tentokrát se zaměřeném na rychlé a chutné sportovní recepty.

Kniha se jmenuje Babicovy fotbalové dobroty, její podtitul je Recepty pro všechny fanynky a fanoušky. Mimochodem, kdo by to nevěděl – Jiří Babica je sparťan.

celý článek

Tip na knihu: Deník Dity P.

Kuchařky jsou, viděno očima knihkupců.  po biografiích asi nejvděčnějším žánrem. Když navíc vaří herecká nebo pěvecká hvězda, které kromě kuchyně prozradí lecjakou pikantnost i ze své ložnice, je úspěch zaručen. Taková kniha se prodává sama.

Dita Pecháčková není ani herecká hvězda, ani nepíše biografii. I tak je její kuchařka, nazvaná poněkud nekuchařsky Deník Dity P., jednou z nejprodávanějších kuchařek současnosti.

Dita Pecháčková je bývalou šéfredaktorkou časopisu Apetit (na tomto postu byla v letech 2005-2009), nyní šéfuje magazínu Albert v kuchyni, který vydává provozovatel sítě obchodů Albert a Hypernova.

celý článek

Tip na knihu – Lina Heydrichová: Můj život s Reinherdem

Reinhard Heydrich. Válečný zločinec, přesvědčený nacista, antisemita. Zastupující říšský protektor v Protektorátu Čechy a Morava, na kterého byl 27. května roku 1942 spáchán atentát. Muž, který poslal na smrt stovky českých vlastenců a který Čechy pohrdal.

Lina Heydrichová (rozená Lina von Osten) tvrdí, že všechno bylo jinak. Reinhard měl Čechy rád a vždy pro ně dělal jen to nejlepší. Na dobu války, kterou strávila se svojí rodinou na zámečku v Dolních Břežanech, vzpomíná jako na nejlepší dobu svého života.

celý článek

Tip na knihu – Ines de la Fressange: Se šarmem Pařížanky

[adsenseyu1]

Hledáte dokonalého průvodce světem francouzské elegance? Je móda vaší zálibou? Nebo se chcete prostě jen bavit? Knižní novinka Se šarmem Pařížanky francouzské módní ikony Ines de la Fressange nabídne toto vše v jednom. Poučí, provede Paříží i světem stylu, pobaví, nechá nahlédnout do světa stylové módy.

Ale pozor, není to kniha a móda pro „horních deset tisíc“, co v Pařížance naleznete, své si najde každá žena a dívka, která hledá zajímavé tipy, jak kombinovat oblečení a doplňky, aby měly styl. Pařížanka, to je luxusní móda, která má styl.

Inés de la Fressange stála jako modelka na molu poprvé ve svých sedmnácti letech. Dlouhá léta patřila v modelingu k absolutní špičce, předváděla modely takových osobností módy jako byli a jsou  Jean Paul Gaultier, Christian Lacroix,  Karl Lagerfeld a další slavní módní návrháři.

celý článek

Tip na knihu – The Casual Vacancy, první „dospělá“ kniha J. K. Rowlingové, vyjde v září 2012

Joanne Rowlingová. Začala psát, když přišla o práci. Její knižní série o čarodějnickém učni Harry Potterovi se celosvětově prodalo přes 400 milionů výtisků, její majetek činí dnes cca 1,1 miliardy dolarů a je 12. nejbohatší ženou Velké Británie. Když začínala psát, byla na sociálních dávkách. Rowlingové Harry Potter se prodává v 74 zemích světa, v České republice jej vydává nakladatelství Albatros Media.

Letos (2012) Joanne Rowlingová završila svoji potterovskou ságu spuštěním webových stránek pottermore.com, v září pak čtenáři budou moci poznat Rowlingovou jinak. Joanne Rowlingová se rozhodla napsat román pro dospělé čtenáře. Anglické vydání se jmenuje The Casual Vacancy, datum vydání je naplánováno na 27. září 2012, kniha vyjde zároveň jako kniha tištěná, e-kniha i jako audiokniha.

celý článek

Tip na knihu: Šéf na grilu 2

Zdeněk Pohlreich. I na našich stránkách je dosti populární, jeho životopis patří k nejčtenějším vůbec. Svérázný a oblíbený šéfkuchař, televizní moderátor a majitel úspěšných restaurací, vydal před několika dny další kuchařku.

Jde o pokračování loňské „grilovací“ kuchařky Šéf na grilu 1, název je až na číslovku stejný – Šéf na grilu 2.

Zdeněk Pohlreich často říká, že grilování miluje a že grilovací zahradní párty je jedním z nejlepších způsobů, jak trávit volný čas. S rodinou, s přáteli. Jeho nová kniha Šéf na grilu 2 nabízí všem, kdo si chtějí na zahradní párty užít co největší požitek z grilování  91 tipů (přesně tolik je v knize receptů) na skvělé steaky, hamburgery, zeleninové saláty, ryby, dezerty, ale i koktejly a další pochutiny.

celý článek

Tip na knihu: Dcera kostí a dýmu. Young adults série z Prahy

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne.

celý článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *