Tip na knihu: Babicovy fotbalové dobroty

Fotbalové mistrovství Evropy je za dveřmi, vyvstává otázka, co při napínavých přenosech jíst. Obligátní bramborové chipsy? Hranolky? Slané oříšky? Jde to i jinak. Jiří Babica, populární (a lidový) televizní kuchař (na televizi Nova má svoji cooking show Babicovy dobroty) o tom ví své.

I proto se rozhodl vydat při příležitosti fotbalového svátku novou knihu svých receptů, tentokrát se zaměřeném na rychlé a chutné sportovní recepty.

Kniha se jmenuje Babicovy fotbalové dobroty, její podtitul je Recepty pro všechny fanynky a fanoušky. Mimochodem, kdo by to nevěděl – Jiří Babica je sparťan.

Jiří Babica: Babicovy fotbalové dobroty

Kniha obsahuje recepty na skvělá jídla, která si může každý připravit doma u příležitosti fotbalového mistrovství Evropy i na nejrůznější oslavy a narozeniny. Každý recept má svůj originální fotbalový název – pár příkladů: Mexická vlna, Plněný rozhodčí, Smažené kopačky, Křupavá nosítka, Messiho snídaně, Šikmooký fotbalista…

Jiří Babica si k přípravě knihy Babicovy fotbalové recepty pozval několik věhlasných fotbalových hráčů, jako jsou Antonín Panenka, Honza Berger nebo Vladimír Šmicer, ale také známé osobnosti, například zpěváka Ondřeje Hejmu, který knihu v pivnici U Zlatého tygra také pokřtil, nebo herce z filmu Okresní přebor Leoše Nohu.

Všichni se zde prezentují jak svým receptem, tak krátkým rozhovorem na téma fotbal a dobré jídlo.