The Casual Vacancy, první „dospělá“ kniha J. K. Rowlingové, vyjde v září 2012

[adsenseyu1]

Joanne Rowlingová. Začala psát, když přišla o práci. Její knižní série o čarodějnickém učni Harry Potterovi se celosvětově prodalo přes 400 milionů výtisků, její majetek činí dnes cca 1,1 miliardy dolarů a je 12. nejbohatší ženou Velké Británie. Když začínala psát, byla na sociálních dávkách. Rowlingové Harry Potter se prodává v 74 zemích světa, v České republice jej vydává nakladatelství Albatros Media.

Letos (2012) Joanne Rowlingová završila svoji potterovskou ságu spuštěním webových stránek pottermore.com, v září pak čtenáři budou moci poznat Rowlingovou jinak. Joanne Rowlingová se rozhodla napsat román pro dospělé čtenáře. Anglické vydání se jmenuje The Casual Vacancy, datum vydání je naplánováno na 27. září 2012, kniha vyjde zároveň jako kniha tištěná, e-kniha i jako audiokniha.

The Casual Vacancy. O čem nová kniha Joanne Rowlingové je?

Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairweathera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se na první pohled zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními?

Brilantně napsaná kniha, která je autorčiným prvním románem pro dospělé čtenáře, a jejíž předpokládaný rozsah v češtině a slovenštině bude cca 450 stran, je plná černého humoru, zároveň však nutí k přemýšlení a na každé své stránce znovu a znovu překvapuje.

„K psaní přistupuji pořád stejně, ale moje nová kniha je velmi odlišná od série s Harrym Potterem, o kterou se v Čechách tak skvěle stará nakladatelství Albatros a na Slovensku nakladatelství Ikar. Způsob, jakým k nové kapitole mé literární kariéry přistoupilo nakladatelství Plus společnosti Albatros Media, mě přesvědčil, že jsem mu ráda svěřila vydání svého románu The Casual Vacancy v češtině i ve slovenštině,“ říká k českému a slovenskému vydání spisovatelka Joanne K. Rowlingová. (oficiální text nakladatelství Albatros).

Datum českého vydání není zatím známo, bude nakladatelem upřesněno. Každopádně, každý fanoušek Joanne Rowlingové se má určitě nač těšit!

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *