Ines de la Fressange: Se šarmem Pařížanky

Hledáte dokonalého průvodce světem francouzské elegance? Je móda vaší zálibou? Nebo se chcete prostě jen bavit? Knižní novinka Se šarmem Pařížanky francouzské módní ikony Ines de la Fressange nabídne toto vše v jednom. Poučí, provede Paříží i světem stylu, pobaví, nechá nahlédnout do světa stylové módy.

Ale pozor, není to kniha a móda pro „horních deset tisíc“, co v Pařížance naleznete, své si najde každá žena a dívka, která hledá zajímavé tipy, jak kombinovat oblečení a doplňky, aby měly styl. Pařížanka, to je luxusní móda, která má styl.

Inés de la Fressange stála jako modelka na molu poprvé ve svých sedmnácti letech. Dlouhá léta patřila v modelingu k absolutní špičce, předváděla modely takových osobností módy jako byli a jsou  Jean Paul Gaultier, Christian Lacroix,  Karl Lagerfeld a další slavní módní návrháři.

Zatímco jiné modelky končí krátce po třicítce nebo ještě dříve, Inés působí na předváděcím molu dodnes – i po padesátce.  Stále je módní ikonou. Ve třiapadesáti letech je de la Fressange tváří kosmetiky  L´Oreal Paris, vlastní a řídí firmu Roger Vivier, která se specializuje na stylové a módní na boty, kabelky a doplňky. Inés de la Fressange je ztělesněním luxusní (neplést s drahé!) francouzské módy.

Sama autorka o své knize říká:

„Nemusíte být rodilá Pařížanka, abyste ovládla pařížský styl – já jsem toho dokonalým příkladem. Narodila jsem se totiž na jihu v Saint-Tropez. Pařížský styl, to je postoj, stav mysli. Pařížanka je kdesi na půl cesty mezi rokerkou a usedlou buržoazní dámou. Vždycky je první, nikdy až druhá.

Pařížanka lehkým krokem obchází nástrahy módy, která zrovna vládne. Její tajemství? Vnímá duch doby a umí ho dobře využít a po svém. Vždy tak činí s jedním jediným cílem: móda ji musí bavit. Pařížanka se řídí několika zlatými pravidly, ale ráda je také překračuje. To k jejímu stylu patří. Je to hračka.“ 

Blíží se jaro, je třeba provětrat šatník. Knížka Ines de la Frassange bude při tomhle průvanu dobrým pomocníkem. Naučí vás, že není důležité být „trendy“, ale mít „styl“! Opravdu, luxusní móda je móda stylová.