Kristýna Kociánová. Mirka z Ordinace v růžové zahradě

Herečkou chtěla být od narození. Její přání se vyplnilo – je úspěšná na prknech, která znamenají svět, prosadila se v divácky oblíbených televizních seriálech a pořadech, dabuje, účinkuje v reklamě. Kristýna Kociánová je nenápadná jen na první pohled. Na ten druhý uvidíte sebevědomou ženu, která jde naproti svým snům.

Životopis Kristýny Kociánové? Do povědomí diváků se dostala až díky televizním seriálům

Narodila se na severní Moravě, konkrétně v Novém Jičíně, 11. března 1985. S rodiči a sestrou (ta se dnes živí jako lékařka) vyrůstala v Kopřivnici, regionu zůstala věrná i jako středoškolačka – v Ostravě vystudovala Janáčkovu konzervatoř, konkrétně obor hudebně dramatický.

Hned po konzervatoři se Kristýna Kociánová stala členkou souboru ostravského Divadla Petra Bezruče. Po roce pak přešla do Klicperova divadla v Hradci Králové, kde se poprvé setkala s Ondřejem Malým a Pavlou Tomicovou – jejich vztahové peripetie propírají v létě 2022 bulvární média na hlavních stránkách.

V Klicperově divadle dostala Kristýna Kociánová od svého nástupu v roce 2005 možnost zahrát si pod vedením známých režisérů, za všechny jmenujme Vladimíra Michálka. V roce 2014 dostala Kristýna Kociánová v hradeckém divadle výpověď, od té doby je na volné noze.

Po vyhazovu z divadla se prosadila v televizi

Konec v Hradci Králové znamenal pro Kristýnu Kociánovou i velkou životní změnu. Přestěhovala se do Prahy a začala se objevovat na televizní obrazovce. První větší rolí, díky které se natrvalo zapsala do povědomí diváků, byla role zdravotní sestry kamenické nemocnice Mirky Kovaříkové v seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Poprvé se přitom v televizi objevila v roce 2002, kdy si zahrála ve filmu Tomáše Krejčího Trosečníci.

V Ordinaci v růžové zahradě vydržela Mirka alias Kristýna Kociánová devět let, poté se scénáristé rozhodli pro její odchod. Z televizních obrazovek mladá herečka ale nezmizela – stala se jednou ze seriálových hvězd TV Prima. Přístav, Krejzovi či Slunečná – všude tady byla vidět a slyšet. Pravidelně se Kristýna Kociánová objevuje také v lifestylovém magazínu České televize nazvaném Všechno, co mám ráda.

Osobní život Kristýny Kociánové? V roce 2022 se stala životní partnerkou herce Ondřeje Malého, se kterým čeká prvního potomka.