Kryštof Bartoš. Mladý Kozák z Případů I. oddělení

Vyrostl ve mlýně, nějaký čas se živil jako přístavní dělník, dělal nočního recepčního. Kryštof Bartoš to má ve svých devětadvaceti let už celkem dost. Ze všeho nejvíc je ale hercem. Dosud hlavně divadelním, teď už i televizním, přesněji řečeno seriálovým.

V Devadesátkách, nové kriminálce České televize, totiž hraje mladého Tomáše Kozáka, o dvacet let později šéfa pražské mordparty v seriálu Případy I. oddělení (v podání Ondřeje Vetchého).

Životopis Kryštofa Bartoše? Narodil se 15. února roku 1992 v Uherském Hradišti. Vyrůstal na mlýně v Drásově. Po gymnáziu začal na FSS MU studovat psychologii. Vydržel rok. Pak se vydal na zkušenou do světa. Rok se živil jako přístavní dělník v německých přístavech Hamburk a Brémy, pak se vrátil domů.

Sáḿ Kryštof Bartoš, členk souboru Klicperova divadla v Hradci Králové, říká, že Devadesátky jsou jeho první velkou televizní rolí. Už dříve si zahrál například ve filmu Metanol nebo v seriálu Rédl, teprve před třicítkou ale dostává větší šance. Kromě Devadesátek se tak s Kryštofem Bartošem diváci setkají v mini sérii televize Nova Guru nebo v primáckém seriálu 1. mise.

Od roku 2014 Kryštof Bartoš studoval a vystudoval herectví na pražské DAMU, kde mezi jeho kantory a kantorky patřili Daniel Špinar, Petra Špalková a další. Kromě prken, která znamenají svět a televizní obrazovky je Kryštof Bartoš známý i jako vyhledávaný recitátor – například na Wolkerově Prostějově zvítězil hned sedmkrát, je také 2x laureát Poděbradských dní poezie, 1x laureát Ceny Karla Högera.