Kryštof Rímský. Mára z Ulice

V nekonečném televizním seriálu Ulice tvoří už několik sezón pár s Karlou, společně vychovávají dvě děti. Původně poměrně klidný vztah narušila nevěra, a tak i v roce 2023 patří jejich dějová linka mezi ty hlavní. To je ve zkratce Kryštof Mareček, se kterým si scénáristé Ulice už zahráli už nemálo někdy ne úplně férových her.

Stejné křestní jméno má i Kryštof Rímský, který jej v Ulici hraje. Ten je synem oblíbeného herce a dabéra Pavla Rímského a vnukem režiséra, taktéž Pavla Rímského. A i když život Máry z Ulice není procházka růžovým sadem, Kryštof Rímský má za sebou mnohem větší životní kotrmelce.

Životopis Kryštofa Rímského? Z ulice do Ulice

Narodil se 13. srpna roku 1975 v Hradci Králové v rodině už zmíněného herce a dabéra s uhrančivým hlasem Pavla Rímského. Mimochodem, i on si v Ulici jeden čas zahrál a jeho postava byla velmi velmi záporná. Jedináček Kryštof není, má dva sourozence – sestru Lauru a bratra Prokopa, herce, novináře a specialistu digitálního obsahu ve fotbalové Spartě Praha.

Kryštof Rímský byl vidět a slyšet prakticky od puberty – už v prvním ročníku gymnázia se aktivně účastnil Sametové revoluce, včetně pochodu z Albertova na Národní třídu, hlásil se k anarchistickému hnutí, nakonec ale dopadlo všechno jinak, než si asi představoval. Propadl drogám (nakonec musel podstoupit ústavní léčbu), skončil na ulici. Na té s malým „u“ na začátku. Dlužno dodat, že v té době vyrůstal v rodině svého otčíma a známého aktivisty Johna Boka.

S pomocí rodičů vše zvládl, vystudoval katedru alternativního herectví pražské DAMU a nastoupil do svého prvního angažmá – do Činoherního klubu v Ústí nad Labem. V divadle se etabloval jako velmi žádaný herec, hostoval v mnoha pražských i oblastních divadlech. V roce 2020 změnil Kryštof Rímský působiště – jeho divadelním domovem se stalo Divadlo na Vinohradech.

Kryštof Rímský ve filmu a televizi? Mnohem větší prostor dostával a dostává na obrazovce. Poprvé se na ní objevil v roce 2001, velké role dostal v primáckých seriálech Rodinná pouta a Velmi křehké vztahy. Vrcholem jeho seriálové kariéry je zatím Ulice, kde se pohybuje coby Mára od prvních sezón. V posledních sezónách řeší ponejvíce vztahové peripetie se svojí seriálovou manželkou Karlou (Markéta Stehlíková).

Kryštof Rímský je ženatý, s manželkou vychovávají dva syny – Tobiáše a Johana.