Ondřej Novotný. Vlastní Oktagon, moderuje Survivor

Robinsonův ostrov, Survivor Česko Slovensko 2022 a 2023, Miss České republiky 2022. Všude tady se ukázal jako zručný a osobitý moderátor – ať už šlo o reality show či soutěž krásy. Oktagon? V současnosti největší a nejúspěšnější MMA organizaci, ve které zápasí například Karlos Vémola nebo Patrik Kincl, spoluzaložil, spoluvlastní a průvodním slovem zahajuje zápasy a vyhlašuje vítězné zápasníky.

To všechno je Ondřej Novotný, téměř dva metry vysoký muž, kterého mnozí nekriticky obdivují… a další mu nemohou přijít na jméno. Pojďte ho poznat trochu lépe.

Životopis Ondřeje Novotného? Sportovec tělem i duší už od narození

Narodil se 14. června roku 1977. Část dětství prožil v Řecku – v jeho osmi letech se celá rodina do této balkánské země, do města Ptolemaida, přestěhovala kvůli otcově práci (hutní průmysl) na rok a půl. Sám Novotný studoval hotelovou střední školu, když se předtím učil kuchařem. Studoval také na Fakultě tělesné výchovy a sportu.

Ke sportu měl Ondřej blízko už od narození. Dědeček i babička byli reprezentanty v basketbale a volejbale, dědeček se stal dokonce mistrem Evropy. I sám Ondřej jako junior hrál závodně házenou, po zraněních ale musel nadějně rozjetou kariéru opustit. A to si zahrál dokonce za reprezentační výběr do 21 let.

Z postu aktivního sportovce se pak postupně přestěhoval na post sportovního komentátora – jeho první zkušeností bylo Australian Open 2003 a komentování pro Eurosport. Postupně se na této televizní stanici etabloval coby expert na box a další bojové sporty.

Průlom v kariéře znamenalo založení organizace Oktagon

Později se Ondřej Novotný stal moderátorem živých akcí – galavečerů bojových umění. A od moderování „v kleci“ byl pak už jen krůček k založení vlastní MMA organizace. K tomu došlo v roce 2016, kdy Ondřej s Pavolem Nerudou založili Oktagon – organizaci, která už několik let hraje v Česku na poli MMA prim. A nejen v Česku, známá je v Evropě, v celosvětovém měřítku patří mezi deset největších MMA organizací vůbec.

Ondřej Novotný je ale znám mnohem většímu publiku než jen fanouškům MMA. V letech 2022 a 2023 moderoval reality show Survivor Česko-Slovensko. V ročníku 2023 se hojně propírala kauza jeho hádky s Jiřím Hanouskem, který poté sám se soutěže odstoupil.

Osobní život? Z prvního manželství má Ondřej Novotný již dospělou dceru Trinity. Jeho druhou manželkou je Miss České republiky 2006 Renata Langmannová, manželé spolu vychovávají dceru Medu. Ta se narodila v roce 2020.