Markéta Stehlíková. Proslavila ji Karla z Ulice

Bylo by zajímavé spočítat, kolik ne úplně známých herců a hereček se stalo našimi důvěrnými společníky a společnicemi, když se začali pravidelně objevovat s nekonečném podvečerním seriálu televize Nova Ulice. Markéta Stehlíková patří mezi ně docela jistě.

V Ulici začala docela nenápadně jako kriminalistka a kolegyně Jirky Hermana, kterého hraje Jan Holík. Pak začal její vztah s Kryštofem Marečkem (Kryštof Rímský), se kterým má jedno adoptované a jedno vlastní dítě, nevěra se scénáristou Jakubem… a krize manželství, kterou její Karla možná neustojí. Dějová linka Markéty Stehlíková je výrazná.

Životopis Markéty Stehlíkové? Herečkou bez hereckých kořenů…

Herečka, které na svoji velkou příležitost ve filmu zatím stále čeká, se narodila 28. června roku 1984 v Ostravě v rodině, která neměla a nemá s herectvím nic společného. Tatínek pracuje v místní chemičce, maminka se živí jako ekonomka.

V rodné Ostravě vystudovala Markéta střední školu – v jejím případě to byla Janáčkova konzervatoř, hudebně-dramatické oddělení. Po konzervatoři vedly její kroky na DAMU, kde absolvovala v oboru činoherní herectví. Ještě jako studentka DAMU, ve druhém ročníku zaskakovala v Činoherním klubu, ke spolupráci ji přizval Ondřej Sokol, který ji obsadil například do představení Dámský krejčí. Po škole hostovala například v pardubickém divadle nebo v pražském Švandově divadle, stálému angažmá se ale vždy vyhýbala.

Ve filmu se Markéta Stehlíková poprvé objevila roce 2009, kdy si zahrála malé role ve filmech Muži v říji a Tři sezóny v pekle. Větší příležitost dostala ve snímku Krásno, který v roce 2014 natočil (opět) Ondřej Sokol.

Posledních několik let patří Markéta Stehlíková k nejznámějších tvářím seriálu Ulice, kde hraje kriminalistku Karlu Taubrovou, po sňatku Marečkovou. Její vztahové peripetie s Kryštofem Marečkem jsou jednou z hlavních dějových linek sezón 2022 a 2023.

Markétu Stehlíkovou moho diváci vidět i ve videoklipech kamarádky a spolužačky z DAMU Báry Polákové.

Osobní život? Markéta Stehlíková sama vychovává dceru Josefínu, s partnerem se rozešla v době, kdy dostala roli v seriálu Ulice.