Marek Lambora. Milionář ve Slunečné, kněz v Poslední oběti

Vyhrál šestou řadu televizní show Tvoje tvář má známý hlas. V roli Janka Linharta v seriálu TV Prima Slunečná se stal takřka přes noc jednou z nejznámějších seriálových postav. Zahrál si i filmového prince – pokud si vzpomínáte na prince Jana z pohádky Princezna zakletá v čase, bylo to právě on. Marek Lambora.

V roce 2023 si Marek zahrál poprvé duchovního. Jako kněz Albert Mach se představil v nové minisérii TV Prima Poslední oběť. Společně s ním vytvořili trojici hlavních postav Lukáš Vaculík (vdovec Tomáš Hruban) a Markéta Plánková (psychoterapeutka Stela Skoumalová). Osudy všech se protnou při vyšetřování Hrubanovy manželky, která na první pohled vypadá jako nešťastná náhoda. Pokud chcete Marka Lamboru vidět zase v jiné a nové herecké poloze, nenechte si seriál Poslední oběť utéct.

Životopis Marka Lambory? Konzervatoř vystudoval mamince navzdory 

Narodil se v severních Čechách 23. května 1995, je rodákem z Ústí nad Labem. Tady vyrostl a studoval osmileté gymnázium, tady se také rozhodl, navzdory nesouhlasu maminky, k odchodu z gymnázia a studiu na Pražské konzervatoři. Podal si přihlášku na hudebně dramatický obor… a uspěl. V jeho ročníku studovala například herečka Anna Fialová, seriálová Iveta Bartošová.

Konzervatoř Marek Lambora dokončil v roce 2015, ve stejném roce nastoupil do prvního divadelního angažmá – jeho domovskou scénou se stalo Divadlo na Vinohradech. Kromě vinohradského divadla si pohostinsky zahrál v Divadle Na Fidlovačce, v Národním divadle či v Divadle Minaret.

Ve filmu se Marek Lambora poprvé objevil v epizodních rolích ve filmech Dvojníci a Ostravak ostravski (oba 2016), na svoji první hlavní filmovou roli zatím čeká. Mnohem úspěšnější je v televizi. Stal se hvězdou seriálu Slunečná, objevuje se pravidelně v každém novém seriálu TV Prima. Krimi mini série Poslední oběť, ve které představuje kněze Alberta Macha, dává divákům šanci poznat svého oblíbeného herce opět z trochu jiného úhlu.

Osobní život Marka Lambory? Je svobodný, v roce 2021 byla jeho partnerkou Miss České republiky 2016 Andrea Bezděková, účastnice reality show Survivor Česko-Slovensko 2023.