Kuba Ryba. Zakladatel a zpěvák kapely Rybičky 48

Kuba Ryba? Pop-punkové kapele Rybičky 48, kterou v roce 2002 spoluzaložil v Kutné Hoře a ve které hraje na basu a zpívá, dělá „dobré punkové“ jméno – jak sám říká v rozhovorech, půlku života propil a profetoval, kdo ho někdy dříve viděl na pódiu, to jistě potvrdí.

Dneska je po operacích dvou nádorů v krku, je ženatý a v roce 2021 se mu narodil syn – to všechno prý vedlo k jeho velké vnitřní proměně. Jeho uměleckých dovedností se ale změny nedotkly – pořád umí psát punkově řízné a ostré písničky.

Životopis Kuby Ryby? Hudební talent zdědil po tátovi

Kuba Ryba, který se narodil jako Jakub Ryba 6. srpna 1984 v Kutné Hoře, je výraznou postavou české pop-punkové scény. Muziku a hru na baskytaru obzvlášť zdědil po svém otci Pavlu Jakubovi Rybovi, který sám hraje na bezpražcovou baskytaru a doprovázel také osobnosti hudební scény jako jsou či byli Jana Koubková, Martin Kratochvíl či Dan Fikejz.

Ale zpět ke Kubovi. Jeho hudební kariéra začala několik let před založením Rybiček 48. Mezi roky 1997-98 hrál v kapele Šedý Tetřev, později byl členem skupin Nawzdory a Wootochit. V roce 2002 pak Kuba Ryba stál u vzniku kapely Rybičky 48, která se rychle stala jednou z nejpopulárnějších pop-punkových skupin na české hudební scéně​​.

Mimochodem, Kuba Ryba nebyl vždy „Kuba“. Narodil se jako Jakub, jméno si nechal úředně změnit. V roce 2019 se Kuba Ryba oženil s partnerkou Dominikou Hanušovou (po devítiletém vztahu), a v dubnu 2021 se páru narodil syn s v tuzemsku velmi netradičním jménem – Lemmy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *