Markéta Matulová. Proslavila ji Špinarka

Někdy se to tak prostě stane – v životě zpěvačky stačí jediná píseń a stane se slavnou až do konce svých dnů. Totéž platí i u hereček, alespoň u Markéty Matulové jistě. Ta svůj život dělí na život „před Špinarkou a po ní“ – role ostravské hvězdy Věry Špinarové v projektu Špinarka ji totiž doslova převrátila život. V pozitivním smyslu slova.

Životopis Markéty Matulové? Původně mohla pracovat ve školství…

Markéta Matulová, rodačka z roku 1992 ve Fryštáku, je herečka, jejíž hvězda „padá“ vzhůru. Svou hereckou kariéru začala po studiu na kroměřížské Střední pedagogické škole na Vyšší odborné škole herecké ve Zlíně, kde se vzdělávala pod vedením Vandy Kavkové.

První stálé angažmá ji přivedlo v roce 2015 do ostravského Divadla Petra Bezruče, kde za osm let působení zapsala písmem nesmazatelným.

Markéta Matulová se stala známou díky svému výjimečnému hereckému výkonu v inscenaci „Špinarka“, kde ztvárnila legendární českou zpěvačku Věru Špinarovou. Tento výkon jí přinesl řadu ocenění, včetně Ceny divadelní kritiky za nejlepší ženský herecký výkon a talent roku, jakož i cenu Jantar od Moravskoslezského kraje.

V roce 2022 byla Markéta Matulová nominována i na Ceny Thálie, a to za roli Julky v divadelní adaptaci románu Karin Lednické Šikmý kostel. V roce 2023 se pak Markéta Matulová rozhodla k velkému profesnímu kroku – z ostravského regionu se přestěhovala na jih, když se stala členkou souboru brněnského divadla Husa na provázku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *