Kytarista Slash slaví. Bude mít hvězdu na Hollywood Boulevard

[adsenseyu1]

Když se řekne Saul Hudson, málokomu to něco řekne. Když se ale řekne Slash, mnohým svitne – skvělý rockový kytarista, dlouhé a černé kudrnaté vlasy, na hlavě vysoký cylindr, mezi rty cigareta. Především jej můžeme znát jako kytaristu slavné rockové kapely devadesátých let Guns N‘ Roses, kterou ale po neshodách se zpěvákem Axlem Rosem  opustil v roce 1996.

Po odchodu z Guns N‘ Roses šel Slash, rodák z Velké Británie, kde se narodil 23. července roku 1965, šel Slash vlastní hudební cestou. Veškerou energii věnoval projektu  Slash’s Snakepit, se kterým vydal první desku v roce 1995, ještě v době, kdy hrál s Guns N‘ Roses. V roce 2006 Slash novou formaci oficiálně rozpustil, dohromady se Slash’s Snakepit dali opět v roce 1998, definitivní rozchod hudebníků pak přišel v roce 2001 po vydání druhého alba.

Slash vydal nové album a bude mít hvězdu na Chodníku slávy

V současné době hraje Slash v rockově skupině Velvet Revolver, kromě toho vydává i sólová alba, v roce 2010 patrně to nejznámější, pojmenované lakonicky a stručně – Slash. Album získalo ve stejném roce cenu Album of The Year 2010 v britské anketě Classic Rock Awards, českým posluchačům je představil Slash na pražském koncertu, který se uskutečnil jako součást světového turné 2010.

Své druhé album vydal Slash před několika týdny, v květnu, jeho jméno slibuje apokalyptickou lásku – Apocalyptic Love. Slash hraje samozřejmě na kytaru, zpěv obstaral Myles Kennedy.

10. července se Saul Hudson, syn židovského otce a Afroameričanky, dočká jako první rockový hudebník hvězdy na proslulém Hollywood Boulevard, hollywoodském chodníku slávy.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *