Lenka Marušková. Sportovní střelkyně, stříbrná z olympiády v Aténách

Lenka Marušková. Česká reprezentantka ve sportovní střelbě, olympionička a  medailistka z olympiády v Aténách 2004, kde ve střelbě sportovní pistolí na 25 metrů skončila na stříbrné pozici. Lepší byla jen Bulharka Maria Grozděvová. Jak dopadne Lenka Marušková na olympijských hrách v Londýně?

Lenka Marušková (rozená Hyková) se narodila 2. února roku 1985 v Plzni, dětství prožila v Aši, dnes žije a trénuje v Praze, je členkou profesionálního týmu Dukla Praha. Vzdělání? Po základní škole studovala střední průmyslovou školu textilní v Aši (maturovala v roce 2004), v letech 2006-2009 pak studovala Vyšší odborná škola veřejnoprávní, obor Prevence kriminality, v Praze.

Ke střelbě přivedl Lenku otec, závodit začala od svých třinácti let, Vladimír Hyka byl také jejím prvním trenérem, teprve v roce 2007 jej nahradil Břetislav Putna. Od roku 2008 Lenku Maruškovou trénuje její manžel, David Maruška.

Dalším velkým sportovním úspěchem Lenky Maruškové bylo třetí místo na mistrovství světa ve střelbě v roce 2010.

Na olympijských hrách v Londýně Lenka Marušková soutěží také ve střelbě ze vzduchové pistole, v Aténách byla v této disciplíně na 16. místě, v Pekingu pak 26.