Markéta Irglová, zpěvačka a majitelka Oscara, vyráží na turné

Markéta Irglová. Narodila se v roce 1988 ve Valašském Meziříčí, v patnácti se vydala do světa po boku irského muzikanta a kapelníka skupiny The Frames Glena Hansarda. V roce 2006 pak vydali Irglová s Hansardem první společné album – jmenuje se The Swell Season, ve stejném roce pak účinkují v irském snímku Once.

K filmu Irglová s Hansardem složili hudbu a nazpívali i píseň Falling Slowly, za kterou v roce 2007 získali filmového Oscara. Zrodila se legenda o skromné dívce, která se „odněkud z Východu“ dostala až k Oscarovi.

V loňském roce Markéta Irglová vydala svoji první sólovou desku s názvem Anar. U fanoušků i kritiků slavila úspěch, v současné době Markéta na Islandu připravuje desku další.

V srpnu přijede Markéta Irglová do České republiky, aby se svým fanouškům představila na turné po osmi českých a moravských městech. První zastávkou koncertní šňůry budou Karlovy Vary (2. srpna), druhý koncert proběhne v Kroměříži (3. srpna), kde budou diváci svědky dvojkoncertu – společně s Markétou Irglovou vystoupí skupina Mňága a Žďorp. Další zastávky turné už jen krátce (každý den jedna zastávka) – Olomouc (Jazz Tibet Club), Ostrava (Parník), Valašské Meziříčí (M-klub), Telč (zámecké nádvoří), Praha (Vyšehrad) a konečně 9. srpna Milevsko (nádvoří milevského kláštera).

Koncert ve Valašském Meziříčí bude výjimečný tím, že výtěžek ze vstupného bude věnován Haně Wolfové, která Markétu učila na základní škole a po úraze je upoutána na invalidní vozík.

Půjdete se na Markétu podívat?