Lionel Messi: Získá čtvrtý Zlatý míč?

[adsenseyu1]

6. leden, Curych. Slavnostní galavečer má rozhodnout, kdo se stane držitelem prestižního fotbalového ocenění. Získá Zlatý míč 2012 Lionel Messi, Andrés Iniesta nebo Cristiano Ronaldo? Největší šance dávají fotbaloví experti prvnímu jmenovanému. Pokud opravdu Lionel Messi zvítězí, stane se prvním fotbalistou historie, který dokázal Zlatý míč získat čtyřikrát.

Životopis fotbalového boha? Pochází z Argentiny, narodil se jako Lionel Andrés Messi 24. června roku 1987 ve městě Rosario. S fotbalem Messi začal jako pětiletý. Hrál v týmu Grandoli, který trénoval jeho otec. V jedenácti se stěhoval Messi do Španělska – důvodem bylo hormonální onemocnění, jehož léčbu se rozhodlo zaplatit vedení fotbalového gigantu FC Barcelona.

Za prvoligový tým Barcelon, které se upsal až do roku 2014,  Lionel Messi nastoupil poprvé v roce 2004, od té doby se stal největší hvězdou nejen španělského a evropského fotbalu, jeho jméno probouzí fotbalové šílenství po celém světě.

V argentinské reprezentaci debutoval Lionel Messi v roce 2005 proti Maďarsku, když ve druhém poločase střídal. Debut to příliš slavný nebyl – po necelé minutě pobytu na hřišti byl po strkanici s protihráčem vyloučen.

V současné době patří Lionel Messi k nejdražším fotbalovým útočníkům planety, nejvážnějším kandidátem na Zlatý míč 2012 je plným právem – v loňské sezóně se mu povedlo překonat „vousatý“ rekord  německé legendy Gerda Müllera, když v sezóně nastřílel neuvěřitelných 91 gólů (německého fotbalistu překonal o 6 branek).

Další kandidáti na Zlatý míč? I Andrés Iniesta a Cristiano Ronaldo prožili loni úspěšný rok. Ale Messi je jen jeden. Co myslíte, získá Lionel Zlatý míč počtvrté? A navíc v jedné řadě?

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *