Lucie Šafářová: Přivedla český tým k Fed Cupu 2012

[adsenseyu1]

Ve finále Fed Cupu proti Srbkám vyhrála jako jediná tenistka obě svá utkání – porazila jak srbskou jedničku Ivanovičovou, tak dvojku Jankovičovou a rozhodující měrou se zasloužila o vítězství českého tenisového týmu 4:1. Lucie Šafářová, v roce 2012 17. nejlepší hráčka žebříčku WTA.

Narodila se 4. února roku 1987 v Brně, kde také s tenisem jako tříletá začala. Nejraději hraje na pomalých površích (antuka), jejím domácím klubem je TK Agrofert Prostějov, kde se potkává se svojí týmovou kolegyní Petrou Kvitovou či českou mužskou jedničkou Tomášem Berdychem. V současné době Lucie Šafářová trénuje pod vedením srbské trenérky  Biljany Veselinovičové – možná právě toto spojení stojí za jejím výkonem, kterým obě srbské tenistky vymazala z kurtu.

Ve světě „velkého“ tenisu se Lucie Šafářová objevila poprvé v roce 2001 (bylo jí čtrnáct), když na turnaji ITF v Plzni vypadla hned v prvním kole. V následujících letech zaznamenala na turnajích ITF šest úspěchů, když vyhrála například v Bergamu a Bastadu (pokaždé v roce 2004).

Na profesionální ženský okruh WTA vstoupila levoruká tenistka z Brna v roce 2002, mezi nejlepšími tenistkami světa zatím vyhrála čtyři turnaje ve dvouhře (poprvé v roce 2005 v portugalském Estorilu) a jeden ve čtyřhře. V roce 2008 Lucie Šafářová reprezentovala Českou republiku na olympijských hrách v Pekingu, kde vypadla ve třetím kole.  V Grand Slamu se Lucie Šafářová dostala zatím nejdále do čtvrtého kola na Australian Open v roce 2007, ve Wimbledonu, na US Open a v Paříži se dosud nedostala přes třetí kolo.

Od roku 2004 je Lucie Šafářová členkou českého fedcupového týmu, se kterým v roce 2011 a letos ceněnou trofej získala.

Foto: Robbie Mendelson, Wikipedia.org

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *