Ľudovít Plachetka: Odsouzen na 8 let za znásilnění

Plachetka. Bývalý úspěšný boxer a český reprezentant (skončil na devátém místě na olympijských hrách v Atlantě v roce 1996 ve střední váze, ale také vrah, který si odseděl 13 let za vraždu nastávající tchyně, nyní (říjen 2012) odsouzený na dalších 8 let vězení za znásilnění sestry své družky.

Narodil se v Gelnici nedaleko východoslovenských Košic 27. března roku 1971, po rozpadu Československa v roce 1992 začal boxovat za Českou republiku. Dvakrát se stal mistrem republiky, účast na olympijských hrách jsme již zmínili.

Do povědomí veřejnosti se Plachetka dostal v roce 1997, kdy zastřelil matku své přítelkyně – ji samotnou od smrti zachránil jen fakt, že při pokusu o druhý výstřel selhala Plachetkovi zbraň. Za vraždu si Plachetka odseděl 9 let (z celkem 13, na které byl odsouzen) na Mírově, propuštěn byl v roce 2007.

V té době se Ľudovít Plachetka také pokusil o návrat k boxu – v roce 2007 pak poprvé vstoupil do profesionálního ringu a vyhrál.

U soudu, který Plachetku odsoudil nyní, byl obviněn ze znásilnění jednadvacetileté sestry jeho družky Denisy, se kterou vychovává dvě malé děti, a přestože je v případě mnoho nejasností, soudce se přiklonil na stranu žalující a poslal Ľudovíta Plachetku na 8 let do vězení.