Ludvík Černý. Vykonavatel orlických vražd

Na první dojem usměvavý a milý člověk s přezdívkou Mimísek, v místě bydliště považovaný za sympatického souseda. Na pohled druhý vrah zcela bez zábran. Ludvík Černý, lidmi, kteří ho poznali z jeho horší stránky přezdívaný Pacient, byl v kauze orlických vražd vykonavatelem.

Narodil se 25. května 1965, vyučil se zedníkem a ve své době patřil mezi špičku pražské vekslácké scény, kde byl známý jako Doktor. Se soudní mocí se poprvé střetl ještě před rokem 1989, v roce 1985 byl odsouzený na tři roky za krádeže. V době působení orlického gangu pracoval jako řidič Mercedes-Benz Bohemia Praha. V roce 1992 se oženil, o tři roky později se mu narodil syn.

Černého cesta do orlického gangu začala v posilovně v Podolí, kam chodil na solárium. Právě tady se seznámil s Karlem Kopáčem a Vladimírem Kunou. První vraždu vraždu spáchal Ludvík Černý s Kopáčem v roce 1991, podnikatele Aleše Katovského usmrtil střelou do týla v jedoucím autě v Praze na Zličíně.

Druhou obětí Ludvíka Černého byl  Leorent Lipoveci, číšník původem z Kosova, který chtěl Vladimíra Kuny koupit zbraň. Obchod se měl odehrát ve sklepě domu Kuny v Rudné, Černý Lipoveciho bez varování střelil do hlavy. Po vraždě vyskočil, zakomíhal nohama a řekl: To jsem ale čtverák! Právě tady podle Kopáče vznikla Černého přezdívka Pacient.

Dalšími obětmi Ludvíka Černého byly starožitník Vlastimil Hodr, Anna Medková, na kterou si jej najal vlastní syn (Černého komplic z orlického gangu Vladimír Kuna), Kosovec Afrim Kryezia (vedeno mimo orlické vraždy) a Jaroslav Meier, švagr Karla Kopáče.

Po odhalení a zatčení Ludvík Černý svůj podíl na zločinech odmítal, působil sebevědomě, dokonce svolil s s výslechem na detektoru lži. Ten pro něj dopadl katastrofálně. V soudním procesu se členy orlického gangu dostal Ludvík Černý doživotí. V roce 2017 požádal o podmínečné propuštění. Neúspěšně. Ve vězení si změnil jméno na Zámečník.