Vladimír Kuna. Člen orlického gangu

Spolu s Karlem Kopáčem a Ludvíkem Černým tvořil Vladimír Kuna jádro orlického gangu. On sám nikdy přímo nevraždil, „proslavil“ se jinak – byl to právě on, kdo navrhl likvidaci obětí v sudech s louhem. Kopáč a Černý souhlasili, ze sklepa Kunova domu se tak stalo místo nebývalých hrůz.

Vladimír Kuna se narodil 21. června 1964 v Rudné u Prahy. Tady se už v mládí seznámil s Karlem Kopáčem, přátelský vztah vydržel i do dospělosti, kdy oba cvičili v posilovně v Praze-Podolí. Před rokem 1989 se Kuna živil jako údržbář, v roce 1992 si s manželkou založil obchodní společnost Duet.

K orlickému gangu se Kuna připojil až po první vraždě (tu spáchali na Aleši Katovském Kopáč s Černým v roce 1991, mrtvé tělo vhodili do Orlíku zabalené do pletiva) – obětí byl Leorent Lipoveci, kterého zastřelil Černý ve sklepě Kunova domu.

Lipoveci byl první, koho gang zlikvidoval v sudu se žíravinou (louhem). Ten poté naložili na vypůjčenou Avii a shodili ze Žďákovského mostu do přehrady Orlík. Jak později členové gangu při výsleších vypověděli, sud, který byl prorezivělý, jim během cesty kvůli probíhajícím chemickým reakcích málem vybuchl.

Jednou z obětí orlického gangu byla Anna Medková, Kunova matka. A právě syn si její vraždu objednal. Důvodem byl majetkový zisk, Kunova matka vedla prosperující sadomasochistický salon. Zemřela několik dnů po bombovém útoku – v rukou jí vybuchl balíček, který jí poslal Ludvík Černý.

Při vyšetřování Vladimír Kuna vždy uváděl, že s vraždami neměl nic společného a na likvidaci těl se podílel na nátlak Kopáče s Černým. Soud jej za pomoc dvojnásobné vraždě, podvody a nedovolené ozbrojování odsoudil na doživotí, později mu byl trest snížen na 25 let.

Nakonec byl Vladimír Kuna podmínečně (na základě dobrého chování za mřížemi) propuštěn v roce 2013. Ještě ve vězení se rozvedl a oženil, pár žije někde na Chomutovsku.