Lukáš Příkazký. Oblíbili jste si jeho nadporučíka Lupínka?

Kriminálních seriálů se v Česku točí několik ročně. Některé zapadnou po první sezóně, některé zevšední až časem, jen pár se jich zapíše do divácké paměti na delší čas. Mezi ně patří i Rapl, kde po boku Hynka Čermáka, Alexeje Pyška nebo Tomáše Jeřábka exceloval v roli nadporučíka Lupínka Lukáš Příkazký. Také jste si tuto jeho postavu oblíbili?

Životopis Lukáše Příkazkého? Ve filmu zatím na velkou příležitost čeká, v televizi jde z role do role

Herec (stále ještě) nastupující herecké generace se narodil 5. března roku 1985 ve Strážnici v rodině Františka a Ireny Příkazkých. Sourozenci? Má o dva roky mladšího bratra Marka, i on se věnuje herectví.

Lukáš Příkazký je absolventem brněnské konzervatoře, po ní studoval na pražské DAMU, kterou zdárně dokončil v roce 2010. Na divadelním jevišti se Lukáš Příkazký začal pravidelně objevovat už v roce 2008, kdy byl obsazován na scéně Městských divadel pražských. V roce 2010 se stal členem souboru Divadla na Vinohradech, odkud po osmi sezónách přestoupil na Dejvického divadla.

Ve filmu Lukáš Příkazký debutoval v roce 2002 malou rolí ve filmu Dědictví slečny Innocencie, na filmovém plátně se zatím objevuje převážně ve vedlejších rolích. O to více je Lukáš Příkazký vidět v televizi. Zahrál si v několika kriminálních seriálech, v nichž ho proslavila především role nadporučíka Lupínka v seriálu Rapl. Známý je i ze seriálů Okresní přebor, Hvězdy nad hlavou, Čtvrtá hvězda nebo Zločiny Velké Prahy.

Lukáš Příkazký je ženatý, s manželkou Veronikou mají dvě děti – syna Adama a dceru Malvínu.