Tereza Schejbalová. Tyčkařská naděje v soutěži Survivor

Patří k českým atletickým nadějím, její doménou je skok o tyči. Se sportem začala jako šestiletá, v roce 2019 vyhrála republikový šampionát dvacítek venku i v hale. Její další sportovní vášní jsou překážkové závody v outdooru – i v této disciplíně je českou jedničkou, byla i na ME v polské Gdyni. Přátelé jí přezdívají Šejby.

To všechno je Tereza Schejbalová, česká tyčkařka, která je jednou z účastnic hry na přežití Survivor 2023, kterou moderoval Ondřej Novotný. Spolu s ní se na ostrov v Dominikánské republice vypravili například fotbalista Petr Švancara, fighterka Kateřina Klinderová (Kundosaki) nebo herec Václav Matějovský.

Životopis Terezy Schejbalové? Sportuje od dětství, její doménou je tyčka

Narodila se v Plzni v roce 2000, od svých šesti se aktivně věnuje sportu – začínala s aerobicem, ve svých dvanácti pak přešla k atletice. Jejím domovským klubem je AK Škoda Plzeň, kde začínala pod trenéry Jakubem Rybou a Václavem Salcmanem.

První velký atletický úspěch zaznamenala Tereza Schejbalová v roce 2015, kdy na žákovském mistrovství České republiky skončila výkonem 320 cm na třetím místě. Na medailových pozicích končila Tereza Schejbalová i v dalších věkových kategoriích, mezi dvacetiletými pak v roce 2019 na MČR zvítězila v hale i venku. Její tyčkařské maximum? 2. června 2021 skočila v Plzni 418 cm. Na mistrovství ČR mezi dospělými skončila zatím nejlépe třetí – v roce 2020.

Tereza Schejbalová je jednou z velkých nadějí české atletiky, kromě tyčky se na částečný úvazek věnuje práci ve fitness centru.

V soutěži Survivor 2023 bohužel Tereza Schejbalová neuspěla, v konkurenci dalších účastníků vypadla nakonec jako první.