Miroslav Hlinka, slovenský hokejista, spáchal sebevraždu

Miroslav Hlinka? Před dvanácti lety patřil do týmu, který pro Slovensko získal zlaté medaile na hokejovém mistrovství ve Švédsku.  Několik sezón hrál za pražskou Spartu, v roce 2004 získal extraligové zlato s Hamé Zlín. Dnes přišla ze Slovenska velmi smutná zpráva – Miroslav Hlinka se dnes 14. září oběsil v Banské Bystrici.

Hokejová kariéra excelentního centra Miroslava Hlinky zahrnovala českou i slovenskou reprezentaci. Narodil se 30. srpna roku 1972, je synem bývalého hokejového reprezentanta Miroslava Hlinky staršího, jeho bratrancem je český hokejový reprezentant Jaroslav Hlinka.

S hokejem začínal Miroslav Hlinka v rodném Trenčíně, v sezóně 1991/92 vyhrál s Duklou Trenčín československou ligu. Po rozdělení Československa hrál Hlinka několik let za pražskou Spartu, po získání českého občanství pak reprezentoval Českou republiku, za kterou odehrál 9 utkání.

V české extralize působil Miroslav Hlinka také v Pardubicích nebo ve Zlíně, se kterým získal v sezóně 2003/04 mistrovský titul, několik sezón odehrál také v zahraničí, ve švédském MODO a Dynamu Moskva. Posledním týmem, za který Miroslav Hlinka hrál, byl slovenský Poprad, ještě v minulé sezóně ale občas naskočil na led prvoligové Trnavy.

V současné době (od léta 2014) působil Miroslav Hlinka jako asistent trenéra v Banské Bystrici. Co se osobního života týče, Miroslav Hlinka je otcem syna Michala a dcery Vanesy.