Vica Kerekes: Muži v naději?

Vica Kerekes. Čeští diváci ji znají velmi dobře – zahrála si milenku Jiřího Macháčka ve filmu Nestyda, ještě více si ji pamatujeme z filmu Jiřího Vejdělka Muži v naději, kde si zahrála uhrančivou Šarlotu. A do třetice český film – ve snímku Křídla Vánoc si zahrála po boku Richarda Krajča.

Kdo je Vica Kerekes? Narodila se 28. března roku 1981 ve Filakovu v tehdejším Československu jak Éva Kerekes, maminka je Maďarka, tatínek pochází z maďarsko-slovenských kořenů.

Herectví lákalo Vicu od dětství, dobrý příklad měla v rodině – maminka se ochotnicky věnovala divadelní režii. Není se proto moc co divit, že po střední škole a po krátké epizodě, kdy pracovala jako kulturní redaktorka a pokusila se neúspěšně o studium na policejní škole, vystudovala Vica Kerekes bratislavskou VŠMU, poté žila několik let v Budapešti, kde se etablovala jako úspěšná divadelní herečka.

V českém filmu debutovala Vica Kerekes v roce 2004 ve snímku Jiřího Chlumského Konečná stanice.

Co se osobního života týče – v roce 2011 se Vica Kerekes provdala za uměleckého fotografa Csabu Vigha, o rok později pak bylo manželství rozvedeno.