Ondřej Kokorský. I jeho zviditelnil seriál Dobré ráno, Brno!

Stejně jako jeho další herečtí kolegové ze satirického seriálu České televize Dobré ráno, Brno! (například Jan Kolařík) je doma v moravské metropoli. S herectvím to u něj dlouho nevypadlo nijak nadějně, spíš než hercem chtěl být truhlářem. Nakonec ale vše dopadlo tak, jak má – a Ondřej Kokorský baví diváky v Divadle Husa na Provázku i v televizi.

Životopis Ondřeje Kokorského? Bez Brna by patrně nepřežil

Na jižní Moravě patřil v prvním narozeným dětem roku 1981 – na svět přišel v Kyjově hned 2. ledna. Vzdělání? Po základní škole si vybral střední nábytkářskou školu, truhlář se z něj ale nakonec nestal – rozhodl se zkusit přijímačky na JAMU, uspěl a po absolutoriu se stal kmenovým členem Divadla Husa na Provázku. Od roku 2011 na jevišti této už klasické brněnské scény vystupuje dosud.

Ondřej Kokorský ve filmu a televizi? V roce 2015 si zahrál v pohádce Svatojánský věneček, o čtyři roky později ho diváci mohli vidět v další pohádce nazvané Princezna a půl království. Opravdový debut na filmovém plátně si Ondřej prožil v roce 2021, když jej režisér Jan Prušinovský obsadil do svého filmu Chyby.

Stejný režisér stojí za sitcomem Dobré ráno, Brno!, který představil Ondřeje Kokorského nejširší divácké obci – hraje v něm moderátora Cyrila Lomného. Předtím si zahrál v seriálech Doktor Martin, krimisérii Labyrint nebo v další krimi Hlava Medúzy.