Ondřej Moravec. Stříbrný z olympijských her v Soči

Po bronzové medaili Jaroslava Soukupa má Česká republika z biatlonu na olympijských hrách v Soči další cenný kov – biatlonista Ondřej Moravec získal stříbrnou medaili ve stíhacím závodě na 12,5 km.

Kdo je Ondřej Moravec? 181 cm vysoký a 71 kg vážící biatlonista se narodil 9. června roku 1984 v Ústí nad Orlicí, v současné době závodí za SKP Jablonec nad Nisou, kde ho vede trenér Ondřej Rybář. Dětství strávil v Letohradu, kde chodil do stejné školy jako česká biatlonová legenda Michal Šlesinger a kde s biatlonem začínal pod vedením trenéra Vlastimila Vávry.

Ve Světovém poháru Ondřej Moravec poprvé závodil v roce 2003, v současné době patří k oporám české reprezentace – prvního vítězství v závodě Světového poháru dosáhl 3. března 2013 v norském Holmenkollenu.

Na olympijských hrách reprezentoval Ondřej Moravec poprvé v Turíně v roce 2006, kde skončil v poli poražených. Podobně dopadl i na olympijských hrách v kanadském Vancouveru 2010. Na mistrovství světa poprvé Ondřej Moravec promluvil do pořadí na stupních vítězů v roce 2013, kdy v Novém Městě na Moravě získal se smíšenou štafetou bronz.

Dosavadní vrchol kariéry prožívá Ondřej Moravec na olympijských hrách v Soči, kde ve stíhacím závodě na 12,5 km získal stříbrnou medaili.

Ondřej Moravec je ženatý, dlouholetou přítelkyni Veroniku si vzal loni (2013) v březnu.